reklama

Prahu čeká MS v aerobiku, favoritkou je osmnáctiletá Češka

Tereza Tydlitátová Tereza Tydlitátová autor: Jaroslav Appeltauer
Česká republika zná novou mistryni ve sportovním aerobiku. Stala se jí osmnáctiletá studentka ekonomického lycea Tereza Tydlitátová z pražského klubu Corridoor.

Praha - Česká republika se může těšit další velkou sportovní akci. Za dva týdny se v Praze odehraje světový šampionát ve sportovním aerobiku a Hip Hop týmech FISAF International.

S nejvyššími ambicemi do něho vstupuje čerstvá mistryně ČR osmnáctiletá studentka ekonomického lycea Tereza Tydlitátová z pražského klubu Corridoor.

S jakým očekáváním jste jela na mistrovství republiky?
Na MČR do Ostravy jsem odjížděla s tím, že si jen čistě vyzkouším sestavu před vrcholem celé sezony, tedy před Mistrovstvím světa v Praze. To se mi také splnilo a nakonec se z toho vyklubal titul mistryně ČR.

Jak svojí formu před MS hodnotíte?
Jako jediná ze singlistek závodím i v kategorii trií, takže jsem se na ploše ukázala 6krát.  Ujistila jsem se ale, že jsem dobře připravená jak fyzicky, tak psychicky. Všechna 3 kola se mi v Ostravě jela výborně, vnímala jsem velkou podporu diváků, která mi dodala spoustu síly.

Do MS zbývá 14 dní. Jak bude vypadat vaše příprava?
Nyní v následujících dvou týdnech nic neponechám náhodě a dám do přípravy úplné maximum a doufám, že stihnu odstranit všechny chyby, které mi trenér Jakub Strakoš po finálové sestavě vytkl. Od července mám speciální výživový plán, který mi vyhovuje, takže se ho budu držet nadále a žádné radikální změny dělat nebudu. Jeden den v týdnu mám ale takový „cheat day“, to si dopřeju třeba i čokoládu.

Bojíte se konkurence?
Na MS v Praze očekávám velkou konkurenci, výborně připravené přijedou určitě závodnice z Austrálie, Finska a Belgie, jako favoritky ale vnímám i české závodnice. Budeme bojovat společně s ostatními reprezentanty o cenné kovy ze všech sil!

reklama