reklama

Pražské schody vyhrál Španěl Valero, Kulhavý závod nedokončil

Městských závod na horských kolech Pražské schody vyhrál Španěl David Valero Petr Paseka |  00:59
Obhájce prvenství Jaroslav Kulhavý exhibiční závod Pražské schody nedokončil.

Praha - Exhibiční závod na horských kolech Pražské schody vyhrál Španěl David Valero před Švýcarem Fabianem Gigerem a Polákem Bartlomiejem Wawakem. Nejlepší z českých jezdců Matouš Ulman obsadil páté místo. Úřadující olympijský šampion Švýcar Nino Schurter skončil při svém debutu po pádu třiadvacátý, obhájce prvenství Jaroslav Kulhavý nedojel. Závod žen vyhrála Švýcarka Jolanda Neffová, Jitka Škarnitzlová byla třetí.

Valero stihl 11 okruhů o necelých šest vteřin rychleji než Giger, Wawak zůstal zpět o dalších šest sekund. Právě tato trojice jezdila většinu závodu v čele. Ulman měl v cíli na vítěze více než půlminutové manko.

Suverén světa horských kol z posledních let Schurter se po nedělním vítězství na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě ještě před polovinou závodu držel na dohled vedoucí skupince, ale pád ho připravil o lepší umístění i naděje na triumf, který v jeho bohaté sbírce zatím schází. Schurterův předchůdce na olympijském trůnu Kulhavý odstoupil ze závodu hned v úvodu kvůli zdravotním potížím.

Mezi ženami zvládla sedm okruhů nejrychleji úřadující světová šampionka Neffová před mistryní světa z roku 2010 Majou Wloszczowskou. Polka ztratila na Neffovou sedm vteřin, o další minutu později si přijela pro třetí příčku Škarnitzlová.

Pražské schody, 25. ročník exhibičního závodu na horských kolech:

Muži: 1. Valero (Šp.) 33:48, 2. Giger (Švýc.) -6, 3. Wawak (Pol.) -12, 4. Coloma (Šp.) -28, 5. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) -37, 6. Rauchfuss (Kellys Bike Ranch) -40, …9. Cink (Primaflor-Mondraker-Rotor) -1:29, 10. Vastl (N1 BMC) -1:31.

Ženy: 1. Neffová (Švýc.) 25:23, 2. Wloszczowská (Pol.) -7, 3. Škarnitzlová (Gapp System-Cabtech) -1:09, 4. Štěpánová (N1 BMC) -2:20, 5. Havlíková (Kooperativa Jablonec n/N) -2:30, 6. Janssonová (Švéd.) -2:39.

reklama