reklama

Příjmy ze vstupenek už splnily plán

Turín - I když předolympijské odhady strašily pořadatele zimní olympiády nezájmem diváků, už dva dny po startu her už mohou Itaové hlásit: plán máme splněný. Za vstupenky utržili 64 milionů eur a tím naplnili patřičnou rozpočtovou položku.

Italské fanoušky povzbudil vydařený zahajovací ceremoniál a nečekaný bronzový úspěch rychlobruslaře Enrika Fabrise a jejich zájem o olympiádu stále roste.

"Naplnili jsme plánovanou část rozpočtu. V posledních dnech jsme prodali spoustu lístků," řekl mluvčí organizačního výboru Giuseppe Gattino.

Jen na vstupném na zahajovací ceremoniál vydělali pořadatelé podle Gattina 13 milionů dolarů. Právě lístky na zahájení a na závěrečnou show bývají na olympijských hrách nejdražší, zároveň je ale o ně největší zájem podobně jako o krasobruslení či vyřazovací boje hokejistů.

Při sobotních soutěžích byla účast diváků na sportovištích rozdílná. Nizozemští fanoušci proměnili nabitou rychlobruslařskou halu v oranžové peklo, u skokanských můstků i běžeckých tratí při severské kombinaci ale příliš plno nebylo.

Na začátku roku pořadatelé nebyli příliš optimističtí a v lednu dokonce snížili očekávaný zisk ze vstupného z 76 na 64 milionů eur, protože lístky nešly dobře na odbyt. Italové ale nyní potvrzují svou pověst, že vstupenky na sportovní události kupují až na poslední chvíli.

reklama