reklama

Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka

Dale Hawerchuk (hokej) Foto: Twitterový účet Hockey Canada

Dale Hawerchuk (hokej)

Zemřel člen hokejové Síně slávy Dale Hawerchuk. Někdejší kanadský útočník, který se při angažmá v Buffalu potkal i s českým gólmanem Dominikem Haškem, podlehl v 57 letech rakovině žaludku. Informoval o tým Barrie Colts z Ontario Hockey League, kde Hawerchuk trénoval.

Později otcovo úmrtí potvrdil na sociálních sítích jeho syn Eric. "Po neuvěřitelně statečné a obtížné bitvě s rakovinou, náš otec odešel. Moje rodina je strašně pyšná na něj a na to, jak bojoval," napsal na twitter.

Hawerchuk přerušil své trenérské angažmá vloni v září poté, co se dozvěděl diagnózu. Colts vedl od roku 2010. V NHL nasbíral během hráčské kariéry 1409 bodů za 518 gólů a 891 asistencí. V elitní soutěži odehrál během 16 sezon celkem 1188 zápasů za Winnipeg, Buffalo, St. Louis a Philadelphia.

Ve Winnipegu, který si ho v roce 1981 vybral jako jedničku draftu, získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezony s bilancí 45 gólů a 103 bodů. Během prvních devíti ročníků v Jets nastřílel 379 branek a připsal si 550 asistencí. Do Síně slávy byl uveden v roce 2001.

Strana 72/91
reklama