reklama

Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka

Šobuši (sumó)

V pouhých 28 letech zemřel zápasník sumo Šobuši. V květnu podlehl selhání orgánů v souvislosti s nákazou koronavirem.

Šobuši, vlastním jménem Kijotaka Suetake, byl prvním zápasníkem sumo, který zemřel s koronavirem. Japonská média uvedla, že byl také zřejmě první japonskou obětí nákazy ve věkové skupině dvacetiletých.

Podle Japonské asociace sumo, která o úmrtí zápasníka informovala, trpěl Šobuši cukrovkou. Asociace také uvedla, že Šobuši měl už od 4. dubna zvýšenou teplotu a šéfové jeho stáje kontaktovali nemocnice a zdravotní centra, ale nenašli nikoho, kdo by se nemocného ujal. Až když začal vykašlávat krev, byl Šobuši 8. dubna konečně hospitalizován. O dva dny později pak byl pozitivně testován na koronavirus.

Jeho stav se prudce zhoršil 19. dubna, posléze byl umístěn na jednotku intenzivní péče nemocnice v Tokiu. "Jen těžko si dokážu představit, jak těžké muselo být bojovat s nemocí více než měsíc. Ale jako skutečný zápasník to zvládal statečně a bojoval až do úplného konce," uvedl bývalý zápasník Hakkaku, současný předseda Japonské asociace sumo. "Teď už může odpočívat v pokoji," dodal.

Šobuši debutoval mezi profesionály v roce 2007, byl členem respektované stáje Takadagawa a ve své divizi se vyšplhal na jedenácté místo žebříčku.

Strana 68/91
reklama