reklama

Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka

Václav Šašek (hokej)

Po těžké nemoci ve věku 75 let zemřel bývalý dlouholetý masér hokejové reprezentace Václav Šašek. Jako člen realizačního týmu byl i u největšího úspěchu českého hokeje, triumfu na olympijských hrách v Naganu v roce 1998.

Hráčům národního týmu pomáhal také na zlatých světových šampionátech v letech 1985 a 1996. U hokejové reprezentace strávil Šašek dlouhých 22 sezon. K práci u hokeje ho přivedl jeho kamarád Ivan Hlinka, legendární útočník a pozdější trenér národního týmu, se kterým získal historické zlato v Naganu.

"Bydleli jsme sto metrů od sebe. Při turnajích jsme spolu spali na pokoji v hotelích. Poprvé to bylo na Ceně Izvestijí v Rusku. Pak už jsem u nároďáku zůstal," vzpomínal v minulosti Šašek v České televizi na své začátky u národního mužstva v roce 1976.

Proslul jako známý šprýmař, který kolem sebe neustále šířil dobrou náladu. I proto býval Šašek oblíbeným členem týmu a do paměti fanoušků se vryla scéna, jak mu hokejisté po vítězném finále na MS ve Vídni v roce 1996 zpívají "Vašku, ty jsi klasa chlap, …" z hitu skupiny Kabát.

Strana 32/91
reklama