reklama

Problém Češek? Když rozhodne debl, chybí "geniální" Hradecká

Lucie Hradecká chybí v nominaci. Není to chyba? Lucie Hradecká chybí v nominaci. Není to chyba? autor: Reuters
Tým tvořený čtyřmi špičkovými singlistkami se o nadcházejícím víkendu pokusí o čtvrtý český postup do finále Fed Cupu během posledních pěti let.

Praha - Tým tvořený čtyřmi špičkovými singlistkami se o nadcházejícím víkendu pokusí o čtvrtý český postup do finále Fed Cupu během posledních pěti let.

Kvitová, Plíšková, Šafářová a Strýcová budou na domácí půdě čelit výběru Francie. Vzhledem k síle současného českého výběru drtivá většina fanoušků předpokládá, že rozhodnout semifinále by měly už dvouhry.

Stav 2:2 po čtyřech dvouhrách a rozhodující čtyřhra o všechno se ale z určitého úhlu pohledu může jevit jako problém. V nominaci totiž chybí klasická deblistka.

Šavrdu nominace překvapila

Nehrající kapitán Petr Pála dle nejčastějších prognóz vsadí na dvojici Strýcová - Šafářová. Obě tenistky s jinými partnerkami dosáhly ve čtyřhře velkých úspěchů, jenže je tu jedno podstatné ale.

"Bára Strýcová je skvělá deblistka. Lucka Šafářová už nejspíš také, nicméně jsem si skoro jist, že na kurt spolu ještě nevstoupily," zamyslel se tenisový expert Vladislav Šavrda pro webový portál tennis-arena.cz.

Někdejší daviscupový kapitán přiznal, že byl nominací na fedcupové semifinále trochu překvapen. "Petr Pála to má, na rozdíl od Jaroslava Navrátila, na jednu stranu příjemné, na druhou musí být trochu politik," uvedl Šavrda a zastavil se u nominace světové třiadvacítky Barbory Strýcové.

"Být v týmu si jistě zaslouží, skoro v každé zemi by byla jasnou singlistkou. Ale její nominace je nejspíš trochu i kompenzací za neúčast v loňském finále, kterou nesla - a není to žádným tajemstvím - docela těžce," poznamenal odborník.

"Hradecká je geniální deblistka"

I přesto má Pála dostatek možností, jak pár pro případnou čtyřhru sestavit. "Výborné výsledky ze čtyřher, než se začala intenzivně soustřeďovat na singla, měla i Karolína Plíšková, takže problém s obsazením debla bychom mít neměli, Petr určitě má nějakou konkrétní představu. Já zatím netuším jakou," vysvětlil Šavrda.

Bývalý trenér Nováčka a Šrejbera by do nominace každopádně zařadil Lucii Hradeckou, která se v uplynulém týdnu blýskla vítězným tažením až do semifinále turnaje v americkém Charlestonu.

"Pokaždé ji ve fedcupovém týmu tak nějak automaticky vidím. Hráčky ji berou, nemá s nikým problém, deblistka je geniální, může zaskočit v singlu," vyjmenoval Šavrda klady tenistky, jež léta reprezentovala právě v deblu po boku tradiční partnerky Andrey Hlaváčkové.

Samé hvězdy? U tenisu to nevadí

Podle Šavrdy ovšem u Hradecké nehrozí, že by byla z neúčasti v týmu nějakým způsobem zhrzená. "Je v pohodě, v žebříčku míří tam, kam patří. Dala se na bezlepkovou dietu, zlepšila fyzické parametry a ruku v ruce s tím jde i hlava, mentální síla. Lucka si je vědoma, že jde správnou cestou, to je ten nejlepší doping. A na té cestě jí týden odpočinku jen prospěje."

Šavrda i přes drobné výhrady nakonec nominaci Petra Pály posvětil. Na rozdíl od hokeje je podle jeho názoru v tenisu možné složit tým jen ze samých hvězd.

"Samozřejmě že každá hráčka chce hrát. Oxidovat za mantinelem s reklamami netouží nikdo. Ale atmosféra týmové soutěže umí tyhle touhy eliminovat," uzavřel tenisový trenér.

reklama