Profesionálové NFL prvně v Evropě. Vyhráli Giants

rav
28. 10. 2007 22:31
Profesionálové amerického fotbalu hráli ve Wembley
Reuben Droughns z New Yorku Giants (vlevo) je atakovaný hráčem Miami Dolphins Donnie Spragnanem. Zámořská NFL poprvé v historii zamířila do Evropy, hrálo se ve Wembley. | Foto: Reuters

Londýn - Historicky první zápas profesionální NFL amerického fotbalu na evropském kontinentu vyhráli hráči New Yorku Giants.

Na trávníku londýnského Wembley udrželi pod kontrolou mocný finiš Miami Dolphins a vyhráli 13:10. Přitom ještě před koncem třetí čtvrtiny vedli Giganti 13:0.

První touchdown zápasu si připsal Eli Manning. Na straně hostí se touchdown zrodil až dvě minuty před koncem po souhře Cleo Lemona a Teda Ginna juniora.

Oba týmy trápilo studené deštivé počasí, které se podepsalo především na nepřesných přihrávkách. Například Mannig z 22 přihrávek přijal úspěšně pouhých osm.

"Neházeli jsme míč tak dobře, jak jsme si představovali. Při těchto podmínkách jsme čekali těžký zápas - a nemýlili jsme se," řekl zkušený quarterback.

Delfíni londýnskou porážkou pokračují ve špatné sezoně. Tým zdecimovaný řadou zranění prohrál všech osm utkání a připsal si tak vůbec nejhorší start do sezony ve 42leté historii klubu.

"Měli jsme šanci, ale nedokázali jsme je využít," posteskl si podle agentury Reuters kouč Delfínů Cam Cameron.

Giant mají bilanci šest vítězství a dvě porážky, přičemž vyhráli pošesté za sebou.

Utkání na novém londýnském stadionu pro 90 000 diváků bylo prvním zápasem regulérní sezony NFL, který se hrál mimo Severní Ameriku, a je součástí hledání nových trhů a fanoušků amerického fotbalu.