reklama

Výsledky a medailové pořadí ME v atletice v Curychu

Podívejte se na přehledný program a výsledky evropského šampionátu atletů.

Úterý 12. srpna

    10:04 100 m desetiboj (1. Freimuth 10.71, Helcelet 11.12, Sýkora 11.13, Lukáš 11.19)

    10:07 koule muži - kvalifikace (1. Storl 20.76, 8. Marcell 20.09, 13. Prášil 19.83, 14. Staněk 19.61. Do finále se kvalifikoval jen Marcell)

    10:30 tyč ženy - kvalifikace (1. Svobodová 4.45, 17. Maláčová 4.25, Šilhanová bez měřeného pokusu). Do finále postoupila pouze Svobodová.

    10:34 1500 m ženy - rozběhy (1. Sifan Hassanová 4:05.55, 18. Mezuliáníková 4:15.40 do finále nepostoupila)

    10:50 a 12:16 oštěp ženy - kvalifikace (1. Ratejová 61.87, 4. Špotáková 59,99, , 14. Andrejsková 56.10, 19. Ogrodníková 53.15). Do finále postoupila jen Špotáková.

    11:07 400 m př. muži - rozběhy (1. Michal Kudrjavcev 49.05, Michal Brož časem 49.90 postoupil do semifinále)

    11:35 dálka desetiboj (1. Mayer 7.65, Helcelet 7.34, Sýkora 7.02, Lukáš 6.96)

    11:40 100 m ženy - rozběhy (1. Soumaréová 11.03)

    12:20 3000 m steeplechase muži - rozběhy (1. Demczyszak 8:31.62)

    12:50 400 m muži - rozběhy (1. Dyldin 45.45, Němeček 46.47, Šorm 46.35, 46. 65 Tesař). Žádný Čech se do semifinále nekvalifikoval.

     13:05 koule desetiboj (1. Zsivocky 15.56, Helcelet 14.90, Sýkora 13.66, Lukáš 13.50)

    13:12 trojskok muži - kvalifikace (1. Adams 16.97)

    13:32 100 m př. ženy - rozběhy (1. Porterová 12.69, Škrobáková 13.29, Koudelová nedokončila.) Do semifinále nepostoupila ani jedna Češka.

    17:15 a 18:45 disk muži - kvalifikace (1. Robert Harting 67.01)

    17:20 výška desetiboj (1. Andrej Kraučanka 2.22,  Helcelet 1.98, Lukáš 1.92, Sýkora ze soutěže odstoupil)  
    18:00 400 m ženy (1. Olga Zemljaková 51.16)

   18:32 100 m muži  (1. Jimmy Vicaut 10.06, 19. Veleba 10:41). Veleba se kvalifikoval.

   19:12 800 m muži - (1. Mark English 01.47.38)

   19:34 koule muži - FINÁLE (1. David Storl 21.41, 6. Jan Marcell 20.48)

   19:52 400 m desetiboj (1. Kazmirek 47.34, Helcelet 50.07, Lukáš 50.22, Sýkora ze soutěže odstoupil)  

   20:10 dálka ženy - (1. Eloyse Leseuerová 6.72)  

   20:20 10.000 m ženy (1. Jo Paveyová 32:22.39, 23. Lucie Sekanová 33:57.29)  

   20:56 100 m př. ženy (1. Tiffany Porterová 12.63)

Středa 13. srpna

      9:20 20 km chůze muži (1. M. López 1:19.44, 2. A. Ivanov -1, 3. D. Strelkov -2)
    10:05 110 m př. desetiboj (1. 13.55 Abele, Helcelet 14.39, Lukáš 14.67)

    10:07 výška muži - kvalifikace (Bába 2.23, dělené první místo)

    10:50 a 12:03 disk desetiboj (1. Freimuth 48.81, Helcelet 39.75, Lukáš 39.55)

    10:55 400 m př. ženy - rozběhy (1. Childová 55.32, 4. Rosolová 56.13, vyhrála svůj rozběh a postoupila do semifinále)

    11:40 110 m př. muži - rozběhy (1. Sharman, Martinot-Lagarde a Šubenkov všichni 13.29, Svoboda 13.50 postoupil do semifinále)


    12:20 800 m ženy - rozběhy (1. Sharpová 2:01.55, Masná 2:01.73 se kvalifikovala na čas)

    13:15 a 14:35 kladivo ženy - kvalifikace (1. Wlodarczyková 75.73, Králová bez měřeného pokusu, 11. Šafránková 67.26). Do finále postoupila pouze Šafránková.)

    13:40 tyč desetiboj (Helcelet 4.60, Lukáš 4.50)

    17:55 a 19:10 oštěp desetiboj (Helcelet 65.32, Lukáš 65.84)

     18:05 400 m př. muži - semifinále (1. Mägi (Est.) 48,54, ...17. Brož  50.39 - nepostoupil)

    18:20 100 m ženy - semifinále (1. Schippersová (Niz.) 11.08)

    18:30 trojskok ženy - kvalifikace (1. Saladuchová (Ukr.) 14.42)

    18:45 400 m muži - semifinále (1. Hudson-Smith (Brit.) 45.30)

    19:06 400 m ženy - semifinále (1. Zemljaková (Ukr.) 51.24)

    19:25 100 m muži - semifinále (1. Dasaolu (Brit.) 10.04, ...13. Veleba (ČR) 10.38 - nepostoupil)

    19:51 10.000 m muži (1. Farah 28:08.11, 2. Vernon (oba Brit.) 28:08.66, 3. Kaya 28:08.72)

    20:00 dálka ženy - FINÁLE (1. Lesueurová (Fr.) 685, 2. Španovičová (Srb.) 681, 3. Klišinová (Rus.) 665)

    20:25 100 m ženy - FINÁLE ( (-1,7 m/s) 1. Schippersová (Niz.) 11.12, 2. Soumaréová (Fr.) 11.16, 3. Nelsonová (Brit.) 11.22)

    20:35 disk muži - FINÁLE (1. Harting (Něm.) 66.07, 2. Kanter (Est.) 64.75, 3. Urbanek 63.81, 4. Malachowski (oba Pol.) 63.54, 5. Butěnko (Rus.) 62.80, 6. Pestano (Šp.) 62.31)

    20:37 1500 m desetiboj (Helcelet 4:44.33, Lukáš 4:41.16;  Konečné pořadí: 1. Kravčenko (Běl.) 8616 b. (100 m: 11.31 - dálka: 763 - koule: 15.19 - výška: 222 - 400 m: 50.53 - 110 m př.: 14.20 - disk: 47.46 - tyč: 510 - oštěp: 68.11 - 1500 m: 4:39.39), 2. Mayer (Fr.) 8521 (11.10 - 765 - 15.14 - 201 - 49.23 - 14.28 - 44.53 - 520 - 64.03 - 4:24.16), 3. Škureňov (Rus.) 8498 (11.05 - 750 - 14.20 - 210 - 49.00 - 14.14 - 46.04 - 520 - 63.58 - 4:35.89), 4. Sintnicolaas (Niz.) 8478, 5. Abele 8477, 6. Kazmirek (oba Něm.) 8458. ...11. Helcelet 7955 (11.12 - 734 - 14.90 - 198 - 50.07 - 14.39 - 39.75 - 460 - 65.32 - 4:44.33), 16. Lukáš 7660 (11.19 - 696 - 13.50 - 192 - 50.22 - 14.67 - 39.55 - 450 - 65.84 - 4:41.16)

    21:08 800 m muži - semifinále (1. Bosse (Fr.) 1:45.94)

    21:34 100 m př. ženy - FINÁLE ((-0,7 m/s): 1. Porterová (Brit.) 12,76, 2. Billaudová (Fr.) 12,79, 3. Rolederová (Něm.) 12,82)

    21:50 100 m muži - FINÁLE ((vítr -0,4 m/s): 1. Dasaolu (Brit.) 10,06, 2. Lemaitre (Fr.) 10,13, 3. Aikines-Aryeetey 10,22)

Čtvrtek 14. srpna

      9:10 20 km chůze ženy (1. Alembkeová 1:2756, 2. Oljanovská  -11, 3. A. Drahotová -12, Pelantová nedokončila)

    10:05 100 m př. sedmiboj (1. Djimouová 13.05, Klučinová 14.40)

    10:07 a 11:32 kladivo muži - kvalifikace (1. Fajdek 77.45, 13. Melich 73.48 se do finále nekvalifikoval)

    10:15 tyč muži - kvalifikace (1. Lavillenie, 2. Kudlička oba 5.60, 20. Balner 5.30 se nekvalifikoval)

    10:50 200 m ženy - rozběhy (1. Schippersová 22.73)

    11:25 200 m muži - rozběhy (1. Gemili 20.39)

    12:05 výška sedmiboj (1. Thiamová 1.97)

    17:30 a 18:45 oštěp muži - kvalifikace (1. Ruuskanen 83.76, 7. Veselý 80.00, 19. Frydrych 75.19 - nepostoupil, 20. Vadlejch 75.14 - nepostoupil)

    18:10 400 m př. ženy - semifinále (1. Childová 54.71, 13. Rosolová 54.96)

    18:38 800 m ženy - semifinále (1. Arzamasovová 2:00.36, 9. Masná 2:01.80)

    19:15 110 m př. muži - semifinále (1. Sharman 13.16, 6. Svoboda 13.39)

    19:19 tyč ženy - FINÁLE (1. Sidorovová 4.65, 2. Stefanidiová 4.60, 3. Žuk-Krasnovová 4.60, 6. Svobodová 4.45)

    19:45 200 m ženy - semifinále (1. Schippersová 22.48)

    19:50 koule sedmiboj (1. Reggelová 13.70)

    20:10 trojskok muži - FINÁLE (1. Compaoré 17.46, 2. Adams 17.09, 3. Fjodorov 17.04)

    20:15 200 m muži - semifinále (1. Gemili 20.23)

    20:40 oštěp ženy - FINÁLE (1. Špotáková 64.41, 2. Jelacaová 64.21, 3. Stahlová 63.91)

    20:45 3000 m př. muži - FINÁLE (1. Kowal 8:26.66, 2. Zalewski 8:27.11, 3. Mullera 8:29.16)

    21:15 200 m sedmiboj (1. Kriszánová 853)

    21:50 110 m př. muži - FINÁLE (1. Šubenkov 13.19, 2. Sharman 13.27, 3. Martinot-Lagarde 13.29, 5. Svoboda 13.63)

Pátek 15. srpna

      9:00 50 km chůze (1. Diniz 3:32:33, 2. Tóth +3:48, 3. Noskov +5:08, 26. Gdula +0:36:18, Schrom nedokončil)
    10:04 koule ženy - kvalifikace (1. Schwanitzová 19.35)

    10:10 a 11:30 disk ženy - kvalifikace (1. Perkovičová 63.93, 12. Kubelová 53.82, 9. Staňková 55.79, obě se kvalifikovaly do finále)

    10:35 výška ženy - kvalifikace (1. Beithiaová, Jungfleischová a Palšyteová, všechny 1.89)

    11:13 3000 m př. ženy - rozběhy (1. Kudzelichová 9:46.89)

    11:40 dálka sedmiboj (1. Rathová 6.32)

    11:55 1500 m muži - rozběhy (1. O´Hare 3:39.24, 7. Holuša 3:39.64)

    18:04 a 19:15 oštěp sedmiboj (1. Zsivocká-Farkasová 50.73)

    18:50 400 m muži - FINÁLE (1. Rooney 44.71, 2. Smith-Hudson 44.75, 3. Sanford 45.27)

    19:10 400 m ženy - FINÁLE (1. Grenotová 51.10, 2. Zemljaková 51.36, 3. Terrerová 51.38)

    19:25 1500 m ženy - FINÁLE (1. Hassanová 4:04.18, 2. Aregawiová 4:05.08, 3. Weightmanová 4:06.32)

    19:30 dálka muži - kvalifikace (1. Tsátoumas 8.19)

    19:46 výška muži - FINÁLE (1. Bondarenko 2.35, 2. Procenko 2.33, 3. Uchov 2.30, 4. Bába 2.30)

    19:55 800 m muži - FINÁLE (1. Sczot 1:44.15, 2. Kuciapski 1:44.89, 3. English 1:45.03.

    20:25 200 m ženy - FINÁLE (1. Schippersová 22.03, 2. Williamsová 22.46, 3. Soumaréová 22.58)

    20:40 kladivo ženy - FINÁLE (1. Wlodarczyková 78.76, 2. Hrašnová 74.66, 3. Fiodorowová 73.67,  9. Šafránková 64.94)

    20:52 400 m př. muži - FINÁLE (1. Hussein 48.96, 2. Mäg 49.06i, 3. Kudrjavcev 49.16)

    21:15 800 m sedmiboj (1. Nana-Djimouová 6551, 2. Broersenová 6498, 3. Thiamová 6423)

    21:49 200 m muži - FINÁLE (1. Gemili 19.98, 2. Lemaitre 20.15, 3. Smělyk 20.30)

Sobota 16. srpna

      9:00 maraton ženy (1. Daunayová (Fr.) 2:25:14, 2. Straneová (It.) 2:25:27, 3. Augustová (Portug.) 2:25:41)
  
    15:00 kladivo muži - FINÁLE (1. Pars 82.69)

    15:03 tyč muži - FINÁLE (1. Lavillenie 5.90, 3. Kudlička 5.70)

    15:10 4x100 m ženy - rozběhy (1. Francie 42.29)

    15:35 4x100 m muži - rozběhy (1. Německo 38.15)

    16:05 800 m ženy - FINÁLE (1. Azamasovová 1:58.15)

    16:20 4x400 m ženy - rozběhy (1. Ukrajina 3:28.18)

    16:40 trojskok ženy - FINÁLE (1. Saladuchová 14.73)

    16:45 disk ženy - FINÁLE (1. Perkovičová 71.08, 10. Staňková 55.88, 12. Kubelová 50.54)

    16:48 4x400 m muži - rozběhy (1. Velká Británie 3:00.65, 8. ČR 3:04.07)

    17:15 400 m př. ženy - FINÁLE (1. Childová 54.48, 4. Rosolová 54.70)

    17:40 5000 m ženy (1. Bahtaová 15:31.39, 14. Mäki 15:57.13)

Neděle 17. srpna

      9:00 maraton muži (1. Meucci (It.) 2:11:08, 2. Shegumo (Pol.) 2:12:00, 3. Reunkov (Rus.) 2:12:15)

    15:00 koule ženy - FINÁLE

    15:05 1500 m muži - FINÁLE (1. Mekhissi 3:45.60, Holuša kvůli chřipce vynechal)

    15:16 výška ženy - FINÁLE

    15:22 4x400 m ženy - FINÁLE (1. Francie 3:24.27)

    15:42 4x400 m muži - FINÁLE (1. Velká Británie 2:58.79, 8. ČR 3:04.56)

    15:56 dálka muži - FINÁLE (1. Rutherford 8.29)

    16:08 3000 m př. ženy - FINÁLE (1. Möldnerová-Schmidtová 9:29.43)

    16:11 oštěp muži - FINÁLE (1. Ruuskanen 88.01, 2. Veselý 84.79)

    16:30 5000 m muži - FINÁLE (1. Farah 14:05.82)

    17:05 4x100 m muži - FINÁLE (1. Velká Británie 37.93)

    17:22 4x100 m ženy - FINÁLE (1. Velká Británie 42.24)

Konečné medailové pořadí zemí na ME v atletice v Curychu:

zlato stříbro bronz celkem
1. Velká Británie 12 5 6 23
2. Francie 9 8 6 23
3. Německo 4 1 3 8
4. Rusko 3 6 13 22
5. Nizozemsko 3 2 1 6
6. Polsko 2 5 5 12
7. Ukrajina 2 5 1 8
8. Španělsko 2 1 3 6
9. Itálie 2 1 0 3
10. Bělorusko 2 0 0 2
11. Švédsko 1 2 0 3
12. ČR 1 1 2 4
13. Finsko 1 0 1 2
Chorvatsko 1 0 1 2
Maďarsko 1 0 1 2
16. Švýcarsko 1 0 0 1
17. Estonsko 0 2 0 2
Řecko 0 2 0 2
Srbsko 0 2 0 2
Slovensko 0 2 0 2
21. Ázerbájdžán 0 1 0 1
Norsko 0 1 0 1
23. Belgie 0 0 1 1
Irsko 0 0 1 1
Izrael 0 0 1 1
Portugalsko 0 0 1 1
Turecko 0 0 1 1
reklama