reklama

První medaile z curlingu. Muži mají na ME bronz

Češi v boji o bronz porazili Dánsko Češi v boji o bronz porazili Dánsko autor: Reuters
Čeští hráči curlingu vybojovali poprvé medaili na mistrovství Evropy. Výběr vedený skipem Jiřím Snítilem porazil ve Karlstadu v boji o třetí místo Dánsko 12:4.

Karlstad (Švédsko) - Čeští hráči curlingu vybojovali poprvé medaili na mistrovství Evropy. Výběr vedený skipem Jiřím Snítilem dnes porazil ve švédském Karlstadu v boji o třetí místo Dánsko 12:4 a získal bronz.

Češi hned na začátku prohrávali s Dánskem 0:1, ale rychle vývoj otočili. Po třetím endu vedli 3:1. Ještě jednou nechali soupeře snížit, ale pak je jasně přehráli - získali třikrát po třech bodech a zápas ukončili předčasně už po osmém endu.

O bronzové medaile českých curlerů se vedle skipa Snítila zasloužili jeho bratr Martin, Jindřich Kitzberger, Marek Vydra a Jakub Bareš. Dosud nejlepším českým umístěním na evropském šampionátu bylo čtvrté místo z loňského turnaje v Moskvě, kde první útok na cenný kov ještě nevyšel.

Reprezentanti zvládli výtečně už základní část elitní skupiny A, v které se hraje systémem každý s každým. Prohráli pouze se Švédy a Nory, sedmkrát zvítězili a skončili druzí. V play off pak nestačili ve čtvrtek na suverénní Švédy a v pátečním semifinále o postup do boje o zlato ani na Norsko, nad kterým vedli 2:1, ale prohráli 4:6.

Češi se z Karlstadu kvalifikovali na mistrovství světa v kanadské Victorii. Na přelomu března a dubna budou bojovat o body do olympijského žebříčku a přímý postup na hry v Soči 2014. Pokud by neuspěli, o premiérovou účast v turnaji pod pěti kruhy budou moci usilovat v dodatečné kvalifikaci na konci příštího roku.

reklama