První skoky ovládl tým Slovinců, Češi sedmí

23. 11. 2013 18:37
Robert Kranjec
Robert Kranjec | Foto: Reuters

Klingenthal - Družstvo českých skokanů na lyžích vstoupilo do olympijské sezony sedmým místem ve Světovém poháru v Klingenthalu. Závod, který byl kvůli silnému větru zkrácen na jedno kolo, vyhráli Slovinci.

Češi skákali v sestavě Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura, Čestmír Kožíšek a získali 453,3 bodu. V těsném souboji v rozmezí necelých dvou bodů s Finskem a Švýcarskem se jim podařilo postoupit do druhého kola, které však jury následně kvůli větru zrušila.

Prvními vítězi v sezoně se stali Slovinci, kteří porazili o 12 bodů domácí Němce a o 17 bodů třetí Japonce. Až páté místo zbylo na mistry světa Rakušany.

V neděli je v Klingenthalu na programu úvodní individuální závod sezony s třemi Čechy Maturou, Kožíškem a Jandou.