reklama

První skoky ovládl tým Slovinců, Češi sedmí

Robert Kranjec Robert Kranjec autor: Reuters
Družstvo českých skokanů na lyžích vstoupilo do olympijské sezony sedmým místem ve Světovém poháru v Klingenthalu. Závod, který byl kvůli silnému větru zkrácen na jedno kolo, vyhráli Slovinci.

Klingenthal - Družstvo českých skokanů na lyžích vstoupilo do olympijské sezony sedmým místem ve Světovém poháru v Klingenthalu. Závod, který byl kvůli silnému větru zkrácen na jedno kolo, vyhráli Slovinci.

Češi skákali v sestavě Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura, Čestmír Kožíšek a získali 453,3 bodu. V těsném souboji v rozmezí necelých dvou bodů s Finskem a Švýcarskem se jim podařilo postoupit do druhého kola, které však jury následně kvůli větru zrušila.

Prvními vítězi v sezoně se stali Slovinci, kteří porazili o 12 bodů domácí Němce a o 17 bodů třetí Japonce. Až páté místo zbylo na mistry světa Rakušany.

V neděli je v Klingenthalu na programu úvodní individuální závod sezony s třemi Čechy Maturou, Kožíškem a Jandou.

Úvodní závod SP ve skocích na lyžích v Klingenthalu (Německo) - družstva:

1. Slovinsko (Tepeš, Kranjec, Hvala, Prevc) 540,6 b., 2. Německo (Wank, Geiger, Wellinger, Freund) 528,3, 3. Japonsko (Ito, Šimizu, Kasai, Takeuči) 523,6, 4. Polsko 521,1, 5. Rakousko 499,8, 6. Norsko 461,6, 7. ČR (Janda, Hlava, Matura, Kožíšek) 453,3.

reklama