První triumf! Kiki a Maki ovládly nadšenou Štvanici

Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou ovládly pražskou Štvanici a dosáhly životního úspěchu na okruhu World Tour.
...Kiki s Maki však dokázaly odvrátit mečbol soupeřek, samy svůj druhý mečbol proměnily a postoupily po výhře 17:15 do finále.
V něm proti německému páru Katrin Holtwicková, Ilka Semmlerová prohrávaly ve třetím setu 4:7, nakonec však skóre otočily a za stavu 14:12 proměnily díky přesné smeči Kristýny Kolocové hned svůj první mečbol.
Radost a úleva byla na českých hráčkách více než zřejmá...
...už jen postupem do finále dosáhly historického úspěchu českých barev. Žádný český pár se totiž do finále turnaje Světového okruhu dosud nikdy nedostal...
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
25. 5. 2014 16:00
Beachvolejbalistky Sluková s Kolocovou triumfovaly na turnaji Světového okruhu na pražské Štvanici.

Praha - Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou slaví první titul na okruhu World Tour, když ovládly Prague Open turnaj na ŠtvaniciKiki s Maki se tak postaraly se o největší úspěch českého plážového volejbalu na Světovém okruhu.

České beachvolejbalistky před sedmi tisícovkami diváků zvládly stejně jako v dopoledním semifinále třísetové drama, když německý pár Katrin Holtwicková, Ilka Semmlerová porazily po setech 21:18, 16:21 a 15:12.

"Jsme nadšené, že se to povedlo a navíc doma s neuvěřitelným publikem," řekla po zápase dojatá Kolocová.

"Je to pohádka. Simon (trenér Nausch) říkal před finále, že už to bude pohádka tak jako tak, a teď je to úplně nejkrásnější pohádka, takže máme strašnou radost," dodala.

Sluková: Ani nemůžu mluvit

Kolocová se Slukovou přitom dosud byly na World Tour nejlépe čtvrté loni na Grandslamu v Berlíně. Ve finále si vůbec zahrály jako první tým v historii.

"Asi ani nemůžu mluvit, je to úžasný. Lidi byli skvělý. Prostě bomba! I pár slz mi hned potom ukáplo," řekla hned po vyhlášení šťastná Sluková, kterou stejně jako Kolocovou skropily oba německé páry na stupních vítězů šampaňským.

Zatímco v semifinále proti rakouským sestrám Schwaigerovým od začátku prohrávaly a dokonce musely odvracet mečbol, v zápase s vysokými německými hráčkami to byly Češky, kdo se od úvodu ujal vedení a udržel ho až do konce prvního setu.

"Ve správnou chvíli jsme to otočily"

V tom druhém však obě Češky začaly chybovat a Němky snadno srovnaly. Ve třetím setu se sice dostaly do vedení 6:3, díky šňůře bodů však Češky otočily skóre na 8:7.

Od stavu 11:10 pak Sluková blokem a bodem z podání poslala Češky do tříbodového vedení a hned první mečbol pak proměnila Kolocová smečí mezi obě soupeřky.

"Viděli jste, že nervy trochu pracovaly, ale naštěstí jsme to zvládly ve správnou chvíli otočit. Zabraly jsme a dopadlo to. Hrály jsme uvolněně. Je to neuvěřitelné, ale povedlo se nám to dotáhnout do vítězného konce," rozplývala se Sluková.

Finále: Kolocová, Sluková (1) - Holtwicková, Semmlerová (3-Něm.) 2:1 (18, -16, 12),

o 3. místo: Ludwigová, Walkenhorstová (2-Něm.) - D. Schwaigerová, S. Schwaigerová (6-Rak.) 2:1 (18, -17, 5),