reklama

První závod SP sdruženářů byl kvůli silnému větru zrušen

Tomáš Portyk ve světovém pohárů sdruženářů Tomáš Portyk ve světovém pohárů sdruženářů autor: Reuters
Úvodní závod sezony Světového poháru v severské kombinaci v Ruce byl zrušen. Kvůli silným poryvům větru nemohli sdruženáři absolvovat skokanskou část. Pořadatelé nejprve odložili začátek závodu z 9:00 SEČ na poledne, ale nakonec se po dohodě s trenéry ještě s předstihem rozhodli soutěž odvolat. Další šanci na zahájení sezony budou mít sdruženáři s jediným českým reprezentantem Tomášem Portykem na startu v neděli.

Ruka (Finsko) - Úvodní závod sezony Světového poháru v severské kombinaci v Ruce byl zrušen. Kvůli silným poryvům větru nemohli sdruženáři absolvovat skokanskou část. Pořadatelé nejprve odložili začátek závodu z 9:00 SEČ na poledne, ale nakonec se po dohodě s trenéry ještě s předstihem rozhodli soutěž odvolat. Další šanci na zahájení sezony budou mít sdruženáři s jediným českým reprezentantem Tomášem Portykem na startu v neděli.

Vítr ve Finsku neumožnil sdruženářům ani v minulých dnech absolvovat alespoň provizorní kolo, které při nepřízni počasí nahrazuje soutěžní skok. Závod tak musel být škrtnut a zatím není jisté, jestli bude v dalším průběhu sezony nahrazen.

Počasí v Ruce nabourává program i skokanům specialistům. Ani je zatím vítr na můstek nepustil a v pátek už tomu padl za oběť první ze dvou plánovaných závodů. Měl by být nahrazen jednokolovou soutěží dnes od 14:30, pak má následovat druhý závod.

reklama