reklama

Půl milionu za míč v hledišti. Irvinga naštvalo, že soupeř porušil nepsané pravidlo

Jeden ze soubojů Kyrieho Irvinga (vpravo) s Jamalem Murrayem Youtube.com
Basketbalista Bostonu Kyrie Irving dostal v zámořské NBA pokutu 25.000 dolarů (přes půl milionu korun) za to, že při zápase s Denverem hodil míč do hlediště.

Rozehrávače Celtics rozčílilo, že soupeř za rozhodnutého stavu zkusil se závěrečnou sirénou ještě jednu tříbodovou střelu.

Denver vyhrál pondělní zápas 115:107 a v posledních sekundách už za rozhodnutého stavu oba týmy přestaly hrát. Rozehrávač Denveru Jamal Murray, jenž k vítězství přispěl 48 body, se pak ale se sirénou pokusil z dálky o ještě jednu střelu. Po zápase prohlásil, že chtěl překonat padesátibodovou hranici.

Irvinga ale jeho přístup rozzlobil a v afektu hodil míč vysoko do hlediště. "Takhle se basketbal nehraje. Prostě ne. Máme tu v lize tradici a respekt, stejně jako v jakémkoliv jiném basketbalovém zápase," zlobil se ještě druhý den Irving. "Evidentně jste vyhráli, máte to jasné, odehráli jste skvělý zápas, životní zápas, a pak uděláte něco takového. To je prostě malicherné. Je to dětinské," dodal.

Video: Kam to běží? Smith mohl rozhodnout finále NBA, k údivu všech se však vydal k vlastnímu koši Video: Kam to běží? Smith mohl rozhodnout finále NBA, k údivu všech se však vydal k vlastnímu koši Čtěte zde
reklama