Puškařka Sýkorová je mistryní Evropy, zářili i junioři

23. 7. 2015 16:07
V týmové soutěži spolu s Nikolou Mazurovou a Lucií Švecovou získaly stříbrné medaile, lepší byly jen Němky.
Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová | Foto: CPA - Eduard Erben

Maribor - Adéla Sýkorová se v Mariboru stala mistryní Evropy v neolympijské disciplíně sportovní malorážka na 60 ran vleže. V týmové soutěži spolu s Nikolou Mazurovou a Lucií Švecovou získaly stříbrné medaile, lepší byly jen Němky.

Osmadvacetiletá bronzová olympijská medailistka z třípolohové střelby Sýkorová získala ve Slovinsku první individuální medaili na ME v kariéře. Součtem 623,8 bodu porazila o 2,6 bodu Chorvatku Snježanu Pejčičovou, třetí skončila Julia Karimovová z Ruska (619,4).

V týmové soutěži české družstvo prohrálo s Němkami jen o půl bodu a získalo v Mariboru druhou medaili po úterním bronzu ze sportovní malorážky na 3x20 ran.

Soutěž juniorek přinesla českým barvám dokonce tři medaile, protože soutěž ovládla Nikola Foistová před teprve patnáctiletou Sabinou Thurnwaldovou. Spolu s Kateřinou Kolaříkovou dívky vyhrály soutěž družstev.

Stříbro získal i junior Filip Nepejchal ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran. Český talent, který 8. července oslavil teprve šestnácté narozeniny a byl nejmladším finalistou, nestačil v této olympijské disciplíně jen na suverénního vítěze Emiliena Chassata z Francie.