Velké vítězství. Wales porazil po 32 letech na světovém šampionátu Austrálii

29. 9. 2019 12:59
Ragbisté Walesu porazili na mistrovství světa v Japonsku 29:25 Austrálii a po první výhře na šampionátu nad tímto soupeřem od roku 1987 jsou blízko k vítězství ve skupině D.
Ken Owens zdraví welšské fanoušky po vítězství nad Austrálií na MS 2019
Ken Owens zdraví welšské fanoušky po vítězství nad Austrálií na MS 2019 | Foto: Reuters

Tým z Britských ostrovů vede po dvou zápasech tabulku s devíti body o tři body před Austrálií, třetí je Gruzie, jež v druhém nedělním duelu deklasovala 33:7 Uruguay.

Wales si do poločasu vypracoval vedení 23:8, ale v druhé čtyřicetiminutovce musel odolávat australskému comebacku. Dvojnásobní mistři světa se přiblížili až na rozdíl jednoho bodu (25:26), ale střídající Rhys Patchell osm minut před koncem proměněným trestným kopem stanovil konečné skóre.

Velšané porazili Austrálii na MS poprvé od zápasu o bronz na premiérovém šampionátu před 32 lety. Poté s "Wallabies" prohráli pět utkání za sebou.

NEdělní porážka pro Australany znamená, že v předpokládaném čtvrtfinále mohou dostat těžšího soupeře.

Fanoušci Gruzie slaví vítězství svého týmu na MS 2019 na Uruguayí
Fanoušci Gruzie slaví vítězství svého týmu na MS 2019 na Uruguayí | Foto: Reuters