Ragbisté Argentiny smetli na MS Gruzii. Ta se držela jen v první půli

26. 9. 2015 8:54
Argentina si na mistrovství světa v ragby poradila s Gruzií. Ta prohrála 9:54 i proto, že v průběhu utkání doplatila na nedisciplinovanovst svého nejlepšího hráče.
Argentinští fanoušci mohou být tentokrát spokojení.
Argentinští fanoušci mohou být tentokrát spokojení. | Foto: Reuters

Gloucester – Sedm pětek a jednoznačné ovládnutí hřiště ve druhém poločase. Ragbisté Argentiny si na mistrovství světa poradili s Gruzií v poměru 54:9 a připsali si pět bodů do tabulky základní skupiny C. Tím se výrazně přiblížili vyřazovacím bojům.

Gruzínské mužstvo, které v úvodním zápase proti Tonze zvítězilo 17:10, se v boji proti Argentině drželo jen v první půli. Poté však čím dál častěji selhávalo v defenzivě, což vedlo k vysoké porážce. Týmu příliš nepomohl jeho nejlepší hráč, vazač Gorgodze, jenž nečistě fauloval v rucku, ačkoliv od rozhodčího Doyla věděl, že za příští prohřešek bude potrestán žlutou kartou.

Nedisciplinovanost gruzínské opory, která šla na deset minut ze hry, se Argentincům náramně hodila. A využili ji perfektně, neboť v přesile udeřili třemi pětkami. Když v dalším průběhu utkání přidali další tři, mohli si závěr klání užívat v poklidném tempu. Gruzínci, kteří s přibývajícím časem neměli tolik sil jako protivník, vyšli ve druhém poločase naprázdno. V příštím utkání to budou mít ještě těžší, nastoupí totiž proti Novému Zélandu.