reklama

Jako ve videohře. Speciální záběry z MS ragbistů umožňují nevšední zážitek

George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery. George Bridge položil první pětku Nového Zélandu na MS. Snímaly ho při tom i speciální 3D kamery. autor: Reuters
Japonská společnost Canon představila úžasné záběry z MS v ragby. Diváci si díky technologii Free Viewpoint Video mohou připadat, jako by byli přímo na hřišti.

Firma Canon, přední světový hráč na poli obrazové techniky, zveřejnila na internetu video mapující akci, která vedla k úvodní pětce ragbistů Nového Zélandu proti Jižní Africe na světovém šampionátu v Japonsku.

Optika speciální technologie Free Viewpoint Video (FTV), jež kombinuje záběry z několika kamer na stadionu a ve výsledku skládá celkový obraz z netradičních úhlů pohledu, vytváří dojem ragbyové videohry.

Vybrané kamery jsou připojeny k síti a zachycují hru z mnoha úhlů, načež software vykreslí video jako 3D prostorová data ve vysokém rozlišení.

Vyprodukovaná data si mohou předplatitelé speciálních služeb a obsahu prohlížet z různých pohledů a volně pohybovat virtuální kamerou po 3D prostoru. Generovaná videa budou mít vedle držitelů práv k dispozici také diváci, kteří 24 hodin po zápase zavítají na webové stránky firmy.

Canon snímá ve speciálním režimu jen utkání na stadionu v Jokohamě. Po Novém Zélandu s Jižní Afrikou a Irech proti Skotům tam budou hrát ještě Angličané s Francií (12. října), Japonci proti Skotsku (13. října) a v týdnu od 26. října do 2. listopadu zde turnaj vyvrcholí semifinálovými boji a finálovou bitvou o pohár Webba Ellise.

Nový Zéland i díky první pětce George Bridge z 23. minuty zápasu proti Jihoafričanům zvítězil na úvod šampionátu 23:13 a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na MS už na 15 utkání v řadě.

První pětka Nového Zélandu na MS pohledem technologie FTV:

reklama