reklama
10:00 • MS v ragby • Semifinále
19:7
10:0
Anglie - vlajka - Sport 2016
Anglie
Nový Zéland- vlajka
Nový Zéland
  • 2. Tuilagi (položení)
  • 3. Farrell (kop po položení)
  • 40. Ford (trestný kop)
  • 50. Ford (trestný kop)
  • 63. Ford (trestný kop)
  • 70. Ford (trestný kop)
  • 57. Savea (položení)
  • 58. Mo'unga (kop po položení)

Vítejte u online přenosu ze semifinálového utkání v rámci MS v ragby 2019 mezi Anglií a Novým Zélandem. Utkání se odehraje v sobotu 26. října od 10:00.

Přeji příjemné sobotní dopoledne. MS v ragby pomalu spěje ke svému konci a my se dnes můžeme těšit na očekávané semifinále. V něm se potkají dvě těžké váhy, tedy Anglie a Nový Zéland.

Anglie do dnešního utkání nevstupuje v pozici favorita, rozhodně ji však nelze podceňovat. Vítěz MS z roku 2007 sice na posledních dvou turnajích nezískal medaili, ale letos si vede skvěle. V základní skupině se Anglie střetla s Francií, Argentinou, Tongou a USA, přičemž všechna utkání vyhrála a celkově inkasovala jen 20 bodů. Navíc až ve čtvrtfinále s Austrálií obdržela Anglie více než 10 bodů, když zvítězila 40:16.

Nový Zéland je naopak největším favoritem turnaje a i přes vlažný začátek to zatím potvrzuje. Ve skupině B si All Blacks postupně poradili se silnou Jižní Afrikou (23:13) a poté rozdrtili Kanadu i Namibii. Čtvrté utkání proti Itálii se sice kvůli tajfunu neodehrálo, ale přesto si Nový Zéland v pohodě připsal první místo v tabulce. Ve čtvrtfinále se Nový Zéland střetl s Irskem, které mělo být velkým soupeřem, ale realita byla odlišná. Po drtivém vítězství 46:14 totiž Irsko putovalo zklamané domů.

Zatím poslední vzájemné utkání se odehrálo 10. listopadu 2018 a bylo z toho těsné vítězství Nového Zélandu. Ten sice po 24 minutách prohrával 0:15, ale poté to vzal na sebe Beauden Barrett. Ten totiž Novému Zélandu díky kopům přinesl 11 bodů a při přidání jedné pětky McKenzieho byl k vidění obrat na konečných 16:15.

SESTAVA ANGLIE

 

Curry, Daly, Farrell (C), Ford, George, Itoje, Lawes, May, Sinckler, Tuilagi, Underhill, B. Vunipola, M. Vunipola, Watson, Youngs

SESTAVA NOVÉHO ZÉLANDU

 

B. Barrett, S. Barrett, Bridge, Goodhue, Laulala, Lienert-Brown, Moody, Mo'unga, Read (C), Reece, Retallick, Savea, Smith, Taylor, Whitelock

Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše. Po minutě ticha za oběti nedávného tajfunu je čas na státní hymny.

Hodně odvážně reagují Angličané na novozélandkou Haku. Vytvořili véčko, kterým jakoby obklopili novozélandské hráče. Rozhodčí hráče v Evropy dokonce musejí posunout dále od soupeře.

0:00

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

0:30

Výkop Angličanů. All Blacks dobře zpracovali první míč, ale poté následoval očekávaný odkop a vhazovat budou Evropané.

1:28

První velmi zajímavý útok Angličanů. Dvakrát hru roztáhli přes celou šířku a výrazně se přiblížili k brankovišti.

1:37

Tak to je neskutečný úvod! Obrovský tlak Anglie vyústil v pětku, kterou kousek od "háčka" zaznamenal MANU TUILAGI.  Ten využil své razance a ze dvou metrů už míč protlačil přes soupeře - 5:0.

2:28

Navíc je prokopnut poměrně jednoduchý kop po brance. Dva body přidal OWEN FARRELL - 7:0.

4:15

Skvělá práce v defenzívě Anglie. Vytržený míč a rychlé posun na dvacet metrů od brankoviště.

5:28

Goodhue musel likvidovat anglický pokop dopředu a okamžitě se dostal pod tlak. Beauden Barrett pak míč radši poslal do autu.

6:32

Angličané pokračují v útoku. Watson měl trochu prostoru na pravé straně,l ale výrazný posun vpřed nezaznamenal.

7:02

V sedmé fázi útoku míč Angličanům vypadl a All Blacks to mohou využít pro rychlý posun po křídle.

7:51

Chybná rozehrávka Nového Zélandu. May sice postoupil o několik desítek metrů, ale následnou předávku zpackal. Velká škoda pro Anglii.

9:14

Nový Zéland hru roztáhl na levé křídlo. Tam si ovšem Watson počíhal na Bridgea.

reklama