reklama

Ragbyový skandál. Sudí slavil s fanoušky brutální úder, za který vyloučil soupeře

Osudový brutální úder Sebastiena Vahaamahiny loktem do obličeje Aarona Wainwrighta Osudový brutální úder Sebastiena Vahaamahiny loktem do obličeje Aarona Wainwrighta autor: Reuters
Ragbyový šampionát řeší skandál. Sudí Jaco Peyper napodoboval s fanoušky Walesu zákrok, po němž v klíčovém okamžiku čtvrtfinále vyloučil hvězdu Francie.

Šéfové světového ragby už začali případ vyšetřovat. "Jsme si vědomi snímku rozhodčího Jaca Peypera se skupinou fanoušků Walesu, který se objevil na sociálních sítích po čtvrtfinálovém utkání mezi Walesem a Francií v Oitě. Zatím shromažďujeme fakta, takže by nebylo vhodné případ v tuto chvíli komentovat," stojí v prohlášení světové ragbyové federace.

Jihoafrický sudí Peyper ve zmiňovaném zápase vyloučil francouzskou hvězdu Sebastiena Vahaamahinu za úmyslný brutální úder loktem do obličeje Aarona Wainwrighta.

Brutální faul Vahaamahiny:

Youtube.com

Favorit v té době vedl 19:10, Velšané však využili přesilovky k otočení skóre na 20:19 a k senzačnímu postupu do semifinále.

Zatímco o oprávněnosti červené karty pro Vahaamahinu nebylo sporu, kontroverze vzbudila pětka, kterou Wales položil šest minut před koncem. Posvětil ji však i videorozhodčí, a tak největší rozruch vzbudila právě fotka Peypera s fanoušky vítězů. Na ní totiž pózuje s příznivci s vystrčeným loktem v náznaku úderu, za který Francouze vyloučil.

Peyper už se za snímek omluvil, přesto na semifinálové zápasy mistrovství světa, která se odehrají o víkendu, nebyl nominován. 

reklama