reklama

Rakouská akvabela po nehodě na Evropských hrách ochrnula

Synchronizované plavání - ilustrační foto. Synchronizované plavání - ilustrační foto. autor: Reuters
Šestnáctiletá rakouská akvabela Vanessa Sahinovicová doplatila na červnový střet s autobusem na Evropských hrách v Baku ochrnutím. Sportovkyně nyní bude rehabilitovat v Bad Häringu, kde se smiřuje se stejným osudem její krajanka, tyčkařka Kira Grünbergová.

Vídeň - Mladá rakouská akvabela, kterou v červnu na Evropských hrách v Baku srazil ve vesnici sportovců autobus, zůstane ochrnutá. Šestnáctiletá Vanessa Sahinovicová utrpěla několik zlomenin včetně dvanáctého hrudního obratle.

Sahinovicová šla krátce před zahájením Evropských her s dvěma kamarádkami z výpravy po chodníku, když do nich najel oficiální autobus organizátorů, který nezvládl zřejmě ve vysoké rychlosti zatáčku. Druhá dívka měla zlomenou ruku, třetí vyvázla s lehkými zraněními.

Rakouský olympijský výbor nyní oznámil, že Sahinovicová po řadě operací brzy opustí nemocnici ve Vídni a bude převezena do rehabilitačního zařízení v Bad Häringu, kde se smiřuje se stejným osudem rakouská tyčkařka Kira Grünbergová. Ta ochrnula na konci července po pádu mimo doskočiště při tréninku.

maz gpa

reklama