Rakouští skokani ovládli závod družstev na MS v letech

Red Spo
24. 2. 2008 17:15
Češi obsadili až šestou pozici
Rakušan Gregor Schlierenzauer se raduje po svém pokusu na MS v letech na lyžích v Oberstdorfu. | Foto: Reuters

Oberstdorf - Rakouské kvarteto skokanů na lyžích suverénně ovládlo nedělní závod světového šampionátu v letech na lyžích v Oberstdorfu.

Rakušany ke zlaté medaili dovedli především zlatý a stříbrný z individuálního závodu Gregor Schlierenzauer a Martin Koch. Kvarteto doplnil Andreas Kofler a vítěz Světového poháru Thomas Morgenstern.

Na druhém místě se se ztrátou 76,3 bodu umístila reprezentace Finska ve složení Happonen, Olli, Hautamäki, Ahonen. Třetí byla norská čtveřice Romören, Bardal, Hilde, Jacobsen.

České družstvo ve složení Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura a Borek Sedlák obsadilo šestou pozici. Skončilo tak o dvě příčky lépe než na minulém šampionátu v Kulmu.

1. Rakousko (Koch, Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer) 1553,3 b., 2. Finsko (Happonen, Olli, Hautamäki, Ahonen) 1477,0, 3. Norsko (Romören, Bardal, Hilde, Jacobsen) 1453,2, 4. Německo 1361,7, 5. Rusko 1308,1, 6. Česko (Hájek, Koudelka, Matura, Sedlák) 1298,9.