Rakušané ovládli Super-G. Bank skončil na 42. místě

ip
3. 12. 2007 22:07
Na prvních šesti místech bylo pět rakouských lyžařů
Kanadský lyžař John Kucera si dojel pro vítězství v SuperG ve Světovém poháru v Lake Louise. | Foto: Reuters

Beaver Creek - Superobří slalom v americkém Beaver Creeku ovládli v pondělním závodu Rakušané. Celkem jich na prvních šesti místech bylo pět.

Český zástupce Ondřej Bank na body nedosáhl. Nezopakoval čtvrteční senzační umístění ze superkombinace, v níž dosáhl v kariéře na nejlepší třetí příčku.

Sedmadvacetiletý závodník skončil na 42. místě, když ztratil v konečném pořadí na vítězný čas dvě vteřiny a 59 setin.

Z výhry se nakonec radoval Hannes Reichelt, který vyjížděl ze startovní rampy jako vůbec první jezdec v pořadí.

Přidejte se také: Velká lyžařská soutěž o zájezd do Jižního Tyrolska

Super-G bylo na programu původně v sobotu, ovšem pořadatelé ho odložili z důvodu hustého sněžení a mlhy na pondělí.

Další závody Světového poháru pokračují opět v Evropě. Ten další je na programu v sobotu na půdě rakouského Bad Kleinkirchheimu.

Výsledky - super-G:
1. Reichelt 1:19,87, 2. Scheiber -0,02, 3. Gruber (všichni Rak.) -0,21, 4. Albrecht (Švýc.) -0,31, 5. Walchhofer a Raich (oba Rak.) oba -0,3,...42. Bank (ČR) -2,59