reklama

Ředitele moskevské laboratoře by měli zastřelit, řekl bývalý šéf ruských olympioniků

autor: ČTK
Čestný předseda Ruského olympijského výboru Leonid Tjagačov v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Govorit Moskva uvedl, že Rodčenkov by měl být zastřelen.

Moskva - Bývalý ředitel moskevské antidopingové laboratoře Grigorij Rodčenkov, který po loňském odchodu do USA promluvil o státem organizovaném dopingu v Rusku, by si podle někdejšího šéfa ruských olympioniků Leonida Tjagačova zasloužil zastřelit. Čestný předseda Ruského olympijského výboru v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Govorit Moskva uvedl, že Rodčenkov by měl být postaven před popravčí četu, tak jako by to udělal Stalin.

Olympiáda bez Rusů? WADA jim licenci pro boj s dopingem nevrátí Olympiáda bez Rusů? WADA jim licenci pro boj s dopingem nevrátí Čtěte zde

Mezinárodní olympijský výbor odmítl vyjádření jednasedmdesátiletého funkcionáře, který vedl národní olympijský výbor v letech 2001 až 2010, komentovat. Kvůli státem řízenému dopingu a manipulacím se vzorky, na které poukázalo vyšetřování Světové antidopingové agentury, hrozí Rusům neúčast na únorových hrách v Pchjongčchangu.

MOV dnes oznámil, že výkonná rada dlouho očekávané rozhodnutí vynese hned první den zasedání v Lausanne 5. prosince. Vycházet bude ze zjištění dvou svých komisí vedených Švýcarem Samuelem Schmidem a Němcem Denisem Oswaldem.

reklama