Boston přerušil rekordní domácí sérii Golden State

2. 4. 2016 9:19
Basketbalisté Golden State prohráli doma po rekordních 54 zápasech. Úřadující šampión NBA prohrál s Bostonem 106:109.
Isaiah Thomas patřil k hlavním strůjcům překvapivého vítězství Bostonu nad Golden State. | Foto: Reuters

New York - Rekordní série domácích výher basketbalistů Golden State v NBA se po 54 zápasech zastavila. Obhájci titulu v pátek nečekaně podlehli Bostonu 106:109 a v základní části doma neuspěli po více než čtrnácti měsících. Nyní může jejich rekord ohrozit San Antonio, které doma od loňského března vyhrálo 46 zápasů.

Na rekord si brousí zuby San Antonio

Stephen Curry sice dal 29 bodů včetně osmi trojek, ale jeho poslední střela z dálky, která mohla Warriors zajistit prodloužení, košem nepropadla. "Pokaždé, když střílím trojku, tak si myslím, že padne do koše - a tahle nepadla. Byl jsem v docela dobré pozici, moc tomu nerozumím. Už se nám však několikrát stalo, že jsme se v závěru zachránili nějakou zázračnou střelou, a dnes to prostě nebyl náš večer," řekl Curry.

Na rekord Chicaga stále útočí

Hráči Golden State nicméně stále útočí na celkový rekord 72 výher Chicaga v sezoně, ve zbývajících šesti zápasech mohou zaváhat maximálně jednou. "Všichni jsme zaskočení, ale hráčům jsem pogratuloval. Víte, jak je těžké vyhrát 54 domácích zápasů v řadě?" konstatoval trenér poražených Steve Kerr.

Warriors se nedařilo, v zápase se dopustili 22 ztrát a před poslední čtvrtinou ztráceli tři body, i když se Curry v předchozí dvanáctiminutovce blýskl šesti trojkami. V závěru už domácí tým přes enormní snahu výsledek neotočil.

Isaiah Thomas dal za Boston 18 ze svých 22 bodů ve třetí čtvrtině, Evan Turner přidal 21 a Jared Sullinger 20 bodů. Curry měl největšího pomocníka v Draymondu Greenovi, který dal 16 bodů. Nedařilo se zato Klayi Thompsonovi, který neproměnil deset z 16 střel.

Cleveland prohospodařil velký náskok

Cleveland přišel v Atlantě o jedenadvacetibodové vedení z první půle a musel zápas zachraňovat v prodloužení, ale nakonec zvítězil 110:108. LeBron James byl nejlepším hráčem utkání s 29 body, 16 doskoky a devíti asistencemi. Navíc se s 26.718 body posunul na jedenáctou příčku historického střeleckého žebříčku před Oscara Robertsona. Kyrie Irving přidal 20 bodů, Hawks nestačilo 29 bodů a 12 doskoků Paula Millsapa.

Důležité výhry si v bojích o play off připsaly Dallas i Utah. Mavericks si poradili s Detroitem 98:89 díky 29 bodům J.J. Bareyho a na Západě jsou sedmí. Osmou příčku udržel Utah, jejž k výhře nad Minnesotou 98:85 dovedl autor 22 bodů Gordon Hayward.

NBA:

Atlanta - Cleveland 108:110 po prodl., Charlotte - Philadelphia 100:91, Detroit - Dallas 89:98, Golden State - Boston 106:109, Memphis - Toronto 95:99, Milwaukee - Orlando 113:110, New York - Brooklyn 105:91, Phoenix - Washington 99:106, Sacramento - Miami 106:112, Utah - Minnesota 98:85.

4. Denver 77 32 45 41,6
5. Minnesota 76 25 51 32,9