reklama

Repríza finále z roku 2014. Polští volejbalisté znovu vyzvou v boji o titul Brazilce

Polští volejbalisté zůstali ve hře o obhajobu světového titulu z roku 2014. Polští volejbalisté zůstali ve hře o obhajobu světového titulu z roku 2014. autor: Reuters
Tradiční soupeři se potkají ve finále volejbalového MS. Úřadující světoví šampioni Poláci, kteří v semifinále otočili duel proti Američanům, se střetnou s Brazilci, jenž vyřadili Srby.

Turín - Stejně jako před čtyřmi lety se ve finále mistrovství světa volejbalistů utkají týmy Brazílie a Polska. Obhájci titulu Poláci v Turíně postoupili po výhře 3:2 nad Američany, Brazilci porazili Srbsko 3:0 a ve finále MS budou hrát popáté za sebou.

Úřadující olympijští šampioni Brazilci budou usilovat o čtvrtý světový titul. Před čtyřmi lety přetrhlo jejich zlatou sérii Polsko, které uspělo v domácím prostředí.

Brazilci proti Srbsku těžili v prvních dvou setech z přesnější hry. V souboji hvězdných univerzálů měl Wallace De Souza navrch nad Aleksandarem Atanasijevičem a po rychlých nahrávkách se prosazoval i smečař Lipe. Třetí sadu začali lépe srbští volejbalisté, úvodní vedení však neudrželi a do koncovky už opět šel s rozhodujícím náskokem jihoamerický favorit.

Trenérovi Renanu Dal Zottovi znovu vyšlo střídání nahrávačů, stejně jako proti Rusku zápas dohrál devětatřicetiletý William Arjona. "Brazilci nás potrestali za sebemenší chybičku," povzdechl si kouč poraženého mužstva Nikola Grbič.

Poláci museli ve večerním utkání proti USA smazat ztrátu 1:2, ale čtvrtý set zvládli a v tie-breaku si počínali suverénně. Za stavu 6:1 klesly americké naděje na minimum a celek, který poprvé na turnaji prohrál až v pátečním desátém zápase, už jen marně dotahoval. Vysněné finále Američanům uniklo, Bartosz Kurek k tomu přispěl 29 body.

Srbové i Američané dosud na MS získali dvě medaile. Srbský výběr může v neděli navázat na bronz z roku 2010, poslední americká medaile je rovněž bronzová, ale už z roku 1994.

Mistrovství světa volejbalistů v Turíně:

Semifinále:

Brazílie - Srbsko 3:0 (22, 21, 22)

Nejvíce bodů: Douglas Souza 11, Saatkamp 10 - Atanasijevič 16, Kovačevič 14.

Polsko - USA 3:2 (22, -20, -23, 20, 11)

Nejvíce bodů: Kurek 29, Kubiak 22 - Anderson a Sander po 19, Russell 18.

reklama