Rosol a Veselý se utkají ve finále Prague Open

14. 6. 2014 18:15
Jiří Veselý bude usilovat po triumfu v Prostějově o druhý triumf na challengeru v řadě. Ve finále Prague Open bude hrát proti turnajové jedničce Lukáši Rosolovi. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Čeští daviscupoví reprezentanti Lukáš Rosol a Jiří Veselý potvrdili na tenisovém challengeru Prague Open papírové předpoklady a v neděli se před domácím publikem utkají o titul.

Druhý nasazený Veselý porazil Číňana Čang Ce hladce 6:3, 6:3, turnajová jednička Rosol musel se Švýcarem Michaelem Lammerem, který do hlavní soutěže prošel z kvalifikace, bojovat ve třech setech. Postup slavil po hodině a 46 minutách po výhře 4:6, 6:1, 6:1.

Dvacetiletý Veselý se mohl spolehnout na první podání a jeho vítězství mohlo být i jednoznačnější. Za stavu 5:2 v druhém setu ale zaváhal a místo ukončení zápasu ztratil svůj servis čistou hrou.

"Dolehla na mě nervozita z toho, že se konečně dostanu do finále, což byl pro mě cíl po celý týden," přiznal v rozhovoru na oficiálním webu turnaje.

Veselý s Jebavým vítězi čtyřhry

S Rosolem, 56. hráčem světového žebříčku, má Veselý (74.) pozitivní bilanci. Letos ho porazil na okruhu ATP v úvodním kole grandslamového Roland Garros, vloni o osm let staršího soupeře vyřadil ve čtvrtfinále challengeru v Prostějově.

"Je co vracet. V Paříži hrál dobře, zítra se budu snažit mu to oplatit. V poslední době se moc zlepšil, vůbec nejde srovnávat s hráčem, kterým byl ještě loni," tuší Rosol před finále těžký boj.

Veselý navíc půjde do zápasu s tím, že po boku Romana Jebavého ovládli turnaj ve čtyřhře, když ve finále porazili tchaiwansko-čínský pár Lee Hsin-Han, Čang Ce 6:1 a 6:3.