Rosol Nadala opět nepřekvapil, Berdych naopak postupuje

Aktualizováno 4. 11. 2015 17:54
Český tenista Lukáš Rosol končí na turnaji Masters v Paříži v druhém kole, když nestačil na Španěla Rafaela Nadala.
Lukáš Rosol
Lukáš Rosol | Foto: ČTK

Paříž - Stejně jako minulý týden v Basileji, tak i ve středu na turnaji Masters v Paříži Lukáš Rosol nestačil na španělského tenistu Rafaela Nadala a končí v 2. kole. S bývalou jedničkou česká hráč prohrál  dvakrát 2:6. Dál jde naopak Tomáš Berdych, který přehrál 6:3, 4:6 a 7:5 Francouze Vasselina.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Pátý nasazený Berdych, jenž ve francouzské metropoli v roce 2005 získal svůj dosud nejcennější titul, vstoupil do utkání s až 149. hráčem světového žebříčku ztrátou podání.

První set dokázal i přesto získat, ve druhém ale přišel o servis celkem třikrát a Francouz vyrovnal. O osudu třetího setu rozhodl Berdychův brejk v jedenácté hře, který pak při svém podání potvrdil a po dvou hodinách a 17 minutách proměnil mečbol.

První set rozhodl Nadal hned v úvodu

Nadal vstoupil do zápasu při svém servisu a hned od začátku dával jasně najevo, kdo bude tentokrát na kurtu dominovat. Duel odstartoval čistou hrou, následně okamžitě sebral podání svému soupeři a jako kdyby tím celý duel rozhodl.

Zvláště, když následně sám ustál situaci při brejkbolu českého ranaře. První set trval 32 minut a Nadal jej opanoval hladce 6:2. Ještě rychlejší pak byla druhá sada.

Ve druhém dominoval na servisu

Španěl v ní dokázal vyhrát první tři své gamy na podání čistou hrou, při té čtvrté ztratil pouze jeden fiftýn a když mu sám Rosol nabídl hroznou chybou při forehandu do protipohybu soupeře své podání, dokráčel si Španěl i pro vítězství v celém zápase dvakrát 6:2.

Nadal upravil bilanci vzájemných soubojů na 4:1, když duel z Paříže byl zatím v jejich duelů tím nejjednoznačnějším. Před týdnem v Basileji vyhrál Španěl až v tie-breaku třetího setu, jenže to Rosol neudělal během 16 gamů hrozivých 27 nevynucených chyb jako dnes.

Tenisový turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 3,830.295 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Berdych (5-ČR) - Roger-Vasselin (Fr.) 6:3, 4:6, 7:5,Nadal (7-Šp.) - Rosol (ČR) 6:2, 6:2, Simon (14-Fr.) - Paire (Fr.) 6:4, 4:6, 6:1, Murray (2-Brit.) - Čorič (Chorv.) 6:1, 6:2, Nišikori (6-Jap.) - Chardy (Fr.) 7:6 (7:4), 6:7 (6:8), 6:1, Gasquet (10-Fr.) - Mayer (Arg.) 6:2, 7:5, Dimitrov (Bulh.) - Čilič (12-Chorv.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:2), Isner (13-USA) - Bedene (Brit.) 6:3, 7:6 (7:3), Goffin (16-Belg.)- Lajovič (Srb.) 6:2, 6:2, Federer (3-Švýc.) - Seppi (It.) 6:1, 6:1, Troicki (Srb.) - F. López (15-Šp.) 6:7 (7:9), 7:5, 6:4.