reklama

Rosol: Nechci utíkat z boje. Davis Cup mě zase nakopne

Lukáš Rosol věří, že o víkendovém semifinále Davis Cupu proti Argentině nastoupí a přeruší svou aktuální bilanci devíti proher v řadě. Lukáš Rosol věří, že o víkendovém semifinále Davis Cupu proti Argentině nastoupí a přeruší svou aktuální bilanci devíti proher v řadě. autor: Reuters
Hrdina dubnového čtvrtfinále Davisova poháru Lukáš Rosol zažíval v první polovině letošního roku životní část kariéry. Od té doby však prohrál devět zápasů v řadě.

Praha - Hrdina dubnového čtvrtfinále Davisova poháru Lukáš Rosol zažíval v první polovině letošního roku životní část kariéry.

Nejenže jako česká jednička dvěma výhrami ve dvouhrách zajistil českému týmu v Kazachstánu postup do semifinále, o měsíc později navíc získal v Bukurešti svůj premiérový titul na okruhu ATP.  

Od té doby však prohrál devět zápasů v řadě, a před víkendovým semifinálovým zápasem proti Argentině se i proto po návratu Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka stane z české jedničky opět až trojka.

"Ale pokud nastoupím i za rozhodnutého stavu, bude to pro mě příjemné. Doufám, že by mě to mohlo nastartovat do dalších zápasů a do dalších vítězství," řekl novinářům po tréninku aktuálně 64. muž žebříčku ATP.

Lukáši, těšil jste se, že v daviscupovém týmu zapomenete na Vaše tenisové soužení v posledních třech měsících?
Určitě, je to pro mě velké povzbuzení. Prohrával jsem, ale to je občas normální. Prohrával jsem těžké zápasy, dostávalo mě to níž a níž, ale věřím, že mě to tady znovu nakopne. Trénoval jsem hodně, pak mám ještě nějaké turnaje v Asii. Věřím, že tam nějaký dobrý výsledek uhraju.

Jaký je podle Vás důvod toho, že jste se před Wimbledonem 'zasekl'?
Určitě se na tom podepsala travnatá sezona, která mě hodně ovlivnila. Myslel jsem si, že půjdu hned po Wimbledonu na operaci kyčle, protože jsem nemohl jít ani 10 minut rovně. Pak jsem si ale řekl, že chci udělat nějaké ty turnaje a udělat to sám.

Takže vydržíte s operací až do konce sezony? 
Nechtěl jsem utíkat z boje a odejít s tím, že zakončím sezonu a budu se soustředit na další sezonu. To bych měl pořád v hlavě. Porážek může být do konce roku třeba třináct, bude mi to vadit, ale i to se může stát.

Jak moc Vaši hru ovlivňují zdravotní problémy? 
Na tu kyčli nemyslím. Vyděsily mě něco jiného. Měl jsem za sebou i nějaké krevní testy, dopadly dobře. Věřím, že je to už všechno za mnou.

Takže kdyby na Vás kapitán týmu Jaroslav Navrátil ukázal a Vy měl jít hrát páteční dvouhru, kývnul byste mu na to?
Jasně, jsem ready. Záleží na kapitánovi, koho postaví. Věřím, že zvolí dobře a v pátek uděláme minimálně jeden, možná dva body. Popereme se s tím. Zkouším být co nejvíc připravený. Už týden tady v Praze trénuju, věřím, že to bude dobrý.

Takže jste měl nejvíce času si vyzkoušet kurt. Jak Vám vyhovuje jeho povrch?
Kurt je hodně rychlý, to víme. Oproti loňskému roku to není jiné. Zvykáme si na to, myslím, že bude ještě rychlejší, až se trochu ohraje. Myslím, že to pro nás je lepší v tomhle zápase.

Co jste si říkal, když jste opět po roce vešel na kurt v O2 areně?
Ono to asi na nás dýchne, až se hala naplní lidmi. Vzpomeneme si na to, co bylo minulý rok. A věřím, že tady přidáme vítězství a budeme hrát po roce znovu finále.

reklama