Rosol po prohře s Kližanem vypadl v Sofii v druhém kole

3. 2. 2016 15:48
Rozhodnout musel po více než dvou hodinách až tie-break, který Kližan získal poměrem 7:4 a oplatil Rosolovi loňskou prohru z dosud jediného vzájemného utkání v Indian Wells.
Lukáš Rosol
Lukáš Rosol | Foto: Reuters

Sofia - Tenista Lukáš Rosol vypadl na turnaji v Sofii v druhém kole po prohře 3:6, 6:2 a 6:7 se sedmým nasazeným Slovákem Martinem Kližanem. Rozhodnout musel po více než dvou hodinách až tie-break, který Kližan získal poměrem 7:4 a oplatil Rosolovi loňskou prohru z dosud jediného vzájemného utkání v Indian Wells.

Třicetiletý Rosol, který je na žebříčku o dvě místa za svým dnešním soupeřem, nevstoupil do utkání dobře. Přišel hned o první servis a jediný brejk stačil Kližanovi k zisku úvodního setu. Ve druhém se český tenista zlepšil, dvakrát prolomil protivníkovo podání a sadu získal poměrem 6:2.

V rozhodujícím setu vedl Rosol už 5:2 a v následující hře servíroval na vítězství, avšak neuspěl a k mečbolu se nedostal ani za stavu 6:5. V tie-breaku prohrával už 1:5, třemi získanými míči sice stáhl na 4:5, ale to bylo z jeho strany vše.

Premiérový ročník turnaje v Sofii pokračuje bez českých tenistů, Jiří Veselý vypadl už v prvním kole.

Naopak ve čtyřhře Rosol postoupil a zahraje si semifinále. S Polákem Mariuszem Fyrstenbergem ve dvou setech vyřadili nejvýše nasazenou německo-rakouskou dvojici Philipp Petzschner, Alexander Peya.

Tenisový turnaj mužů v Sofii (tvrdý povrch, dotace 520.070 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Mannarino (8-It.) - Donskoj (Rus.) 6:2, 7:5, Brands (Něm.) - Fabbiano (It.) 7:6 (7:5), 6:3.

2. kolo:

Kližan (7-SR) - Rosol (ČR) 6:3, 2:6, 7:6 (7:4), García-López (3-Šp.) - Bašič (Bos.) 6:3, 6:4.