Rosol postoupil v Aucklandu do čtvrtfinále a čeká ho Ferrer

13. 1. 2016 7:15
Český Davis cupový reprezentant Lukáš Rosol postoupil na turnaji v Aucklandu už do čtvrtfinále, kde ho čeká nejvýše nasazený tenista turnaje David Ferer ze Španělská.
Lukáš Rosol.
Lukáš Rosol. | Foto: Reuters

Auckland - Tenista Lukáš Rosol postoupil do čtvrtfinále turnaje v Aucklandu. Ve 2. kole porazil Francouze Benoita Pairea 6:4, 7:6 a o semifinále se utká s nejvýše nasazeným Davidem Ferrerem ze Španělska.

Před týdnem Rosol prohrál s Pairem ve stejné fázi turnaje v Čennaí, ale tentokrát se radoval z výhry. Pátému nasazenému Francouzi vzal dvakrát servis. Ve druhé sadě mohl zápas ukončit už za stavu 5:4, ale při svém podání chyboval a souboj tak po hodině a 19 minutách dotáhl až v tie-breaku, v němž proměnil třetí mečbol.

Rosolovým příštím soupeřem bude čtyřnásobný vítěz turnaje Ferrer, s kterým prohrál všech předchozích pět duelů a získal v nich jen jeden set.

Tenisový turnaj mužů v Aucklandu (tvrdý povrch, dotace 520.070 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Rosol (ČR) - Paire (5-Fr.) 6:4, 7:6 (7:5), Ferrer (1-Šp.) - Barton (Austr.) 6:2, 6:4, Anderson (4-JAR) - Haase (Niz.) 7:6 (10:8), 7:6 (7:5), Fognini (6-It.) - De Bakker (Niz.) 6:1, 6:1, Bautista (8-Šp.) - Young (USA) 6:4, 7:6 (7:3), Sock (USA) - Pospisil (Kan.) 6:2, 6:4.