Rosol se v Paříži dlouho neohřál, vypadl v 1. kole

28. 10. 2014 16:54
Lukáš Rosol na turnaji v Šanghaji 2014
Lukáš Rosol na turnaji v Šanghaji 2014 | Foto: Reuters

Paříž - Pro tenistu Lukáše Rosola skončil turnaj Masters v Paříži hned v prvním kole. Český hráč dnes podlehl Belgičanovi Davidu Goffinovi 4:6 a 3:6.

První vzájemný zápas prohrál 29. tenista světového žebříčku hladce za 66 minut. V devátém gamu úvodní sady měl Rosol první brejkbol zápasu, ale Goffin ho odvrátil. Vzápětí vzal soupeři servis čistou hrou a vyhrál 6:4.

Dvaadvacátý hráč pořadí ATP prorazil Rosolovi také následující podání, čímž rozhodl druhý set. Za stavu 2:4 si český tenista vypracoval brejkbol, který však nevyužil. Goffin pak zakončil i druhou sadu čistou hrou. V druhém kole ho čeká čtvrtý nasazený Španěl David Ferrer, který bojuje o účast na Turnaji mistrů.

Stejný cíl má v Paříži Tomáš Berdych, který dnes večer vstoupí do turnaje utkáním 2. kola s domácím Adrianem Mannarinem.

Tenisový turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 3,452.415 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Goffin (Belg.) - Rosol (ČR) 6:4, 6:3, Chardy - De Schepper (oba Fr.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:4), Cuevas (Urug.) - L. Mayer (Arg.) 7:6 (7:3), 1:0 skreč, Robredo (Šp.) - Pospisil (Kan.) 6:3, 4:6, 7:6 (7:5).