Rosol v Cincinnati dohrál, Dimitrovovi sebral alespoň set

17. 8. 2015 9:15
Pro Lukáše Rosola skončil tenisový turnaj Masters v Cincinnati v prvním kole.
Lukáš Rosol.
Lukáš Rosol. | Foto: Reuters

Cincinnati - Pro Lukáše Rosola skončil tenisový turnaj Masters v Cincinnati v prvním kole. Třicetiletý rodák z Brna prohrál s šestnáctým nasazeným Bulharem Grigorem Dimitrovem třísetovou bitvu 2:6, 6:3 a 3:6. V minulém týdnu v Montrealu se Rosol dostal o kolo dále.

Dimitrov, světová sedmnáctka, si k výhře pomohl 11 esy a Rosola porazil i podruhé v kariéře. Loni to bylo ve finále antukového turnaje v Bukurešti.

V Cincinnati se dnes představí Jiří Veselý a pokud zdolá Brazilce Thomaze Bellucciho, ve 2. kole si zahraje proti Tomáši Berdychovi. Ten měl z pozice šestého nasazeného hráče volný los.

Na poslední chvíli z turnaje odstoupil sobotní semifinalista z Montrealu a původně čtvrtý nasazený Kei Nišikori. Japonský tenista se omluvil kvůli bolesti v kyčli. Šanci místo něj dostal Francouz Benoit Paire.

Tenisový turnaj mužů a žen v Cincinnati (tvrdý povrch):

Muži (dotace 4,457.065 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Dimitrov (16-Bul.) - Rosol (ČR) 6:2, 3:6, 6:3, Kližan (SR) - Thiem (Rak.) 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:4).