Rosol válčil s Kohlschreiberem pět setů, ale padl. Češi prohrávají

4. 3. 2016 16:08
Česká dvojka hrála vyrovnaný zápas proti nejlepšímu německému tenistovi. Rosol ale nakonec prohrál a Češi v Davis Cupu prohrávají.
Lukáš Rosol.
Lukáš Rosol. | Foto: ČTK

Hannover - Bojoval, dřel, dostal favorizovaného soupeře do pěti setů. Ale nestačilo to. Lukáš Rosol v první dvouhře osmifinále Davisova poháru prohrál s Němcem Philippem Kohlschreiberem 6:3, 3:6, 4:6, 6:2 a 3:6. Češi tak v Hannoveru prohrávají 0:1, ve druhé dvouhře proti sobě nastoupí česká jednička Tomáš Berdych a německý supertalent Alexander Zverev. První den duelu sledujeme v online reportáži.

Němec tahal v prvním setu za kratší konec

Rosol začal zápas skvěle. Hned první podání Kohlschreiberovi sebral a po celý zbytek setu si náskok z úvodu držel. Domácí jedničce v úvodní sadě nefungoval servis, naopak Rosol se o své podání mohl opřít. Po čtyřiceti minutách, si tak česká dvojka došla pro vítězství v prvním setu v poměru 6:3.

Do druhé sady nastoupil Němec jako vyměněný. Začal více riskovat, zlepšil podání a na Rosolovi bylo vidět, že je ze hry svého protivníka překvapený. Rosol se s Kohlschreiberem držel až do osmé hry druhé sady. Pak ale ztratil své podání a rebrejk už se mu nepovedl. Němec tak srovnal a byl na koni. Což potvrdil i ve třetí sadě, když sebral Rosolovi hned druhé podání. Kohlschreiber si náskok udržel až do konce sady a po výhře 6:4 otočil vývoj utkání.

Kohlschreiber dokázal zápas dotáhnout

Ve čtvrtém setu předvedl Rosol, že zápasy v Davis Cupu se nevzdávají. Celou sadu rozhodl moment z šesté hry, kdy si Rosol vzal jestřábí oko, které potvrdilo ním avizovaný aut. Tento moment Kohlschreibera natolik rozhodil, že ztratil čistě i své další podání a celý set vyzněl pro českou dvojku.

Poslední set byl naprosto vyrovnán až do sedmého gemu, kdy se nejprve při Rosolově servisu dostal do vedení 40:0 Kohlschreiber. Český reprezentant sice ještě dokázal srovnat, ale Němec si vybojoval další brejkbol, a ten už proměnil. Rosol už se nestačil zmátořit a po setech 3:6, 6:3, 6:4, 2:6 a 6:3 se z prvního bodu radují zásluhou Kohlschreibera Němci.