reklama

Rosola vyřadil Bolelli, neuspěl ani Veselý na antuce

Lukáš Rosol Lukáš Rosol autor: Reuters
Tenista Lukáš Rosol se rozloučil s dvouhrou na turnaji v Rotterdamu hned v prvním kole. V Sao Paulu prohrál úvodní zápas také Jiří Veselý.

Rotterdam - Tenista Lukáš Rosol se rozloučil s dvouhrou na turnaji v Rotterdamu hned v prvním kole. Daviscupový reprezentant prohrál za dvaapadesát minut 3:6, 1:6 s Italem Simonem Bolellim, vítězem čtyřhry z Australian Open. Jiří Veselý dohrál na svém prvním letošním antukovém turnaji v Sao Paulu v 1. kole, kde po boji podlehl Pablo Cuevasovi z Uruguaye 4:6, 6:3 a 5:7.

Devětadvacetiletého Rosola nepodrželo podání. Měl pouze sedmapadesátiprocentní úspěšnost prvního servisu, udělal sedm dvojchyb, pětkrát ztratil servis a sám jediný brejkbol nevyužil. Letos tak má na kontě stále pouze jedno vítězství na ATP Tour.

V Rotterdamu bude obhajovat loňský triumf Tomáš Berdych. V prvním kole se měl utkat s Polákem Jerzym Janowiczem, jenž ale v neděli kvůli nemoci vzdal finále v Montpellieru proti Richardu Gasquetovi a dnes se odhlásil. Berdychovým soupeřem tak bude "lucky loser" z kvalifikace Tobias Kamke z Německa.

Veselý bojoval s pátým nasazeným Cuevasem více než dvě hodiny. Jednadvacetiletý český tenista narazil na soupeře staršího o osm let poprvé v kariéře a trvalo mu do poloviny druhého setu, než Cuevasovi prolomil servis. Totéž se mu podařilo ještě v devátém gamu rozhodující sady na 5:4, ale pak Veselý dvakrát ztratil své podání a za dvě hodiny a sedm minut odešel poražen.

V Jižní Americe Veselý zůstane, neboť má v plánu ještě další turnaje na antuce v Riu de Janeiro a Buenos Aires.

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu (tvrdý povrch, dotace 1,600.855 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Bolelli (It.) - Rosol (ČR) 6:3, 6:1, Dimitrov (5-Bulh.) - Mathieu (Fr.) 4:6, 7:6 (7:2), 6:2, Thiem (Rak.) - Gulbis (6-Lot.) 6:4, 6:2, Bautista (7-Šp.) - Zverev (Něm.) 6:4, 6:1.

Tenisový turnaj mužů v Sao Paulu (antuka, dotace 505.655 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Cuevas (5-Urug.) - Veselý (ČR) 6:4, 3:6, 7:5.

Tenisový turnaj žen v Pattaye (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Puigová (7-Portor.) - Vögeleová (Švýc.) 6:2, 7:6 (7:4), Oprandiová (Švýc.) - Vesninová (Rus.) 6:3, 6:3, Rodinová (Rus.) - Putincevová (Kaz.) 7:6 (7:2), 6:4, Zvonarevová (Rus.) - Wang Čchiang (Čína) 6:2, 6:2.

Tenisový turnaj žen v Antverpách (tvrdý povrch, dotace 731.000 dolarů):

Čtyřhra - 1. kolo:

Krejčíková, Voráčová (ČR) - K. Bondarenková, Savčuková (Ukr.) 6:3, 7:6 (7:3), L. Kičenoková, N. Kičenoková (Ukr.) - Hrdinová, Thorpeová (ČR/Fr.) 6:3, 6:4.

reklama