Maslák vyhrál v Moskvě, Rosolová a Hejnová mají limit na HME

Aktualizováno 1. 2. 2015 17:38
Atletka Denisa Rosolová obsadila na mítinku Ruská zima v Moskvě třetí místo v běhu na 400 metrů. Čtvrtá skončila Zuzana Hejnová. Obě splnily limit pro účast na HME v Praze.
Pavel Maslák
Pavel Maslák | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Běžec Pavel Maslák vyhrál na mítinku Ruská zima v Moskvě závod na 400 metrů časem 45,80 sekundy, kterým se zařadil na čtvrté místo letošních světových tabulek. Halový mistr světa a Evropy zaostal jen o dvě setiny za maximem Bralona Taplina z Grenady.

Maslák, který drží český rekord v hale výkonem 45,24, zvítězil při prvním startu na své parádní trati po loňských zdravotních problémech naprosto suverénně. Druhý Rus Pavel Trenichin za ním zaostal o 1,43 sekundy. Český běžec také splnil limit pro účast na halovém mistrovství Evropy v Praze, kde bude obhajovat předloňský titul z Göteborgu.

"Běželo se mi dobře. Prvních 200 metrů super, třetí stovka nebyla nic moc, ale to bylo hlavně tím, že to je první čtvrtka a ještě to není doladěné. Hlavně jsem rád, že noha drží. Je to na dobré cestě," uvedl na webu topathletics.org Maslák, kterého o velkou část loňské sezony připravilo zranění pravého zadního stehenního svalu.

Na ženské čtvrtce limit splnily Denisa Rosolová, která obsadila třetí místo, a čtvrtá Zuzana Hejnová. Rosolová zaběhla čas 52,64 sekundy a nestačila jen na dvě ruské soupeřky. Vítězná Jekatěrina Renžinová vytvořila letošní světové maximum 52,08, druhá byla Alena Maminová za 52,39.

"Na první závody v hale to nebylo špatné," prohlásila na facebooku Rosolová, která se v přípravě potýkala s bolavou achillovkou. "Myslím, že příště bych mohla běžet o dost lépe," věřila.

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Hejnová, která loni začátkem srpna ukončila letní sezonu kvůli zranění paty, při prvním ostrém startu předvedla na hladké čtvrtce výkon 53,82 sekundy.

V běhu na 60 m překážek vybojoval třetí místo Petr Svoboda ve svém nejlepším letošním čase 7,75. Lepší byli jen Kubánec Dayron Robles a domácí Konstantin Šabanov (oba 7,69).