reklama

Rosolová: Jsem možná blázen, ale z ME chci medaili

Denisa Rosolová. Denisa Rosolová. autor: Aktuálně.cz
Překážkářka Denisa Rosolová se po nemalých zdravotních problémech opět dostává do dobré formy

Praha - Překážkářka Denisa Rosolová se po nemalých zdravotních problémech opět dostává do dobré formy a dva týdny před mistrovstvím Evropy prozrazuje, že na šampionát do Curychu opět pojede s chutí stoupnout si na stupně vítězů.

"Jsem možná trochu blázen, ale netajím, že jako úřadující vicemistryně Evropy na 400 metrů překážek musím jet do Curychu s medailovými ambicemi," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

S dosavadními letošními výkony asi moc spokojená nejste. Co bylo jejich příčinou?

Jsem přímo zklamaná, než nespokojená. Měla jsem však dva měsíce zdravotní problémy, které mě výrazně přibrzdily. Na halovém mistrovství světa jsem po pádu odkulhala s prasklou čéškou a vzápětí následovala zánět ve zraněném kolenu, takže jsem sotva chodila. V dubnu jsem pak začala pociťovat obrovskou únavu a lékaři zjistili, že ji způsobil streptokok. Následovaly další tři týdny bez sebemenšího tréninku.

Už jste po této nucené přestávce zase v plném tréninkovém procesu?

Už jsem konečně zdravotně v pořádku a tréninkové manko už snad také  smazala. Uplynulý víkend se mi podařilo v běhu na hladkých 300 metrů  vytvořit osobní rekord, takže forma se mi snad vrací. 

Na víkendovém mistrovství ČR vás čeká přítažlivý souboj se Zuzanou Hejnovou. Čím pro vás bude tento šampionát?

Užitečným testem před mistrovstvím Evropy. Pokud jde o Zuzku, tak je zatím otázka, zda s bolestmi v patě bude schopna zvládnout rozběh i finále. Pro mě bude moc důležité, abych dosáhla času, který mě plně uspokojí. Což je výkon kolem 55 vteřin. Hodně bude samozřejmě záležet i na počasí.

A s jakými představami se vydáte na mistrovství Evropy do Curychu?

Jsem možná trochu blázen, ale netajím, že jako úřadující vicemistryně Evropy na 400 metrů překážek musím jet do Curychu s medailovými ambicemi. V každém případě se chci přiblížit současné evropské špičce. Věřím si a myslím, že za optimálních podmínek bych svého cíle mohla dosáhnout.

reklama