reklama

Rosolová ztratila před závodem tretry a doběhla až šestá

Denisa Rosolová Denisa Rosolová autor: Milan Kammermayer
Denisa Rosolová na domácím šampionát na medaili nedosáhla, ve finále jí nevyšel seběh.

Praha - Denisa Rosolová patřila na halovém mistrovství Evropy v atletice k největším českým nadějím na medailové umístění. Postupem do finále svoje ambice také potvrdila, ale v rozhodující bitvě šesti nejlepších čtvrtkařek se jí už nedařilo, skončila až poslední.

„Netajím, že jsem chtěla doběhnout na stupně vítězů, ale nemyslím si, že to způsobila nepříjemnost, která mě potkala nedlouho před startem,“ prozradila v rozhovoru pro Aktuálně.cz zkušená atletka.

O jaké nepříjemnosti se zmiňujete?

Odpoledne na cestě z hotelu do arény jsem někde ztratila tretry, což se mi stalo vůbec poprvé. Domnívám se, kde to možná bylo, ale tam jsme je nenašli. A tak mně z domova přivezli náhradní, ale celou dobu jsem byla ve stresu, jak to všechno dopadne. Ještě štěstí, že jsem na to nepřišla až ve chvíli, kdy jsem si je měla obout. To pak nevím, kdo by mně je mohl půjčit a mně by vyhovovaly.

Myslíte si, že tato nepříjemnost ovlivnila váš výkon?

To si nemyslím, na soupeřky jsem prostě nestačila. Rozhodlo se už při seběhu z jednotlivých drah. Neprotlačila jsem se mezi ostatní, snažila jsem se je obíhat, ale v rovince už na přední umístění nebylo.

Takže jste hodně zklamaná?

To zase ne. Vždyť to není tak dlouho, že mně hrozila natržená achilovka a přesto jsem se dokázala probojovat do finále, tedy do elitní evropské čtvrtkařské party. A to jsem překážkářka, ale na šampionátu není ta moje disciplína v programu. Nicméně trochu z nevydařeného finále zklamaná jsem, chtěla jsem medaili. Teď musím své pražské představy přesunout na olympiádu do Ria (smích).

reklama