reklama

Rosol na antuce znovu padl, Štěpánek si zahraje s Ferrerem

Lukáš Rosol Lukáš Rosol autor: ČTK
Lukáši Rosolovi nevyšel ani druhý letošní zápas na antuce a s oblíbeným turnajem v Bukurešti se rozloučil už po prvním kole. Na kurtu, kde v roce 2013 získal premiérový titul na okruhu ATP, prohrál s Britem Kylem Edmundem dvakrát v tie-breaku. Naopak Radek Štěpánek postoupil na antukovém turnaji v Barceloně do druhého kola. Po vítězství 6:4 a 7:5 nad Santiagem Giraldem z Kolumbie bude jeho dalším soupeřem třetí nasazený Španěl David Ferrer.

Bukurešť - Lukáši Rosolovi nevyšel ani druhý letošní zápas na antuce a s oblíbeným turnajem v Bukurešti se rozloučil už po prvním kole. Na kurtu, kde v roce 2013 získal premiérový titul na okruhu ATP, prohrál český tenista s Britem Kylem Edmundem dvakrát v tie-breaku.

Antuková sezona pro Rosola nezačala dobře, protože i před týdnem na Masters v Monte Carlu vypadl už po prvním zápase. Tam jej zdolal jiný britský soupeř Aljaž Bedene.

Naopak Radek Štěpánek postoupil na antukovém turnaji v Barceloně do druhého kola. Po vítězství 6:4 a 7:5 nad Santiagem Giraldem z Kolumbie bude jeho dalším soupeřem třetí nasazený Španěl David Ferrer.

Giraldo na rozdíl od sedmatřicetiletého českého hráče v současnosti patří do první stovky světového žebříčku, jenže Štěpánka ani v třetím vzájemném duelu neporazil. Jako první přitom získal soupeřovo podání, ale potom o svůj servis třikrát přišel.

Štěpánek v Barceloně nejprve zvládl kvalifikaci, v hlavní soutěži si pak připsal první výhru na okruhu ATP od lednového Australian Open.

Tenisový turnaj mužů v Bukurešti (antuka, dotace 520.070 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Edmund (Brit.) - Rosol (ČR) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).

Tenisový turnaj mužů v Barceloně (antuka, dotace 2,428.355 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Štěpánek (ČR) - Giraldo (Kol.) 6:4, 7:5, Donskoj (Rus.) - Bagnis (Arg.) 7:5, 7:6 (7:5), Džazírí (Tun.) - Čong Hjon (Korea) 6:3, 6:4, Estrella (Dom. rep.) - Kukuškin (Kaz.) 3:6, 6:2, 6:2.

Tenisový turnaj žen v Istanbulu (antuka, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Koviničová (5-Č. Hora) - Naraová (Jap.) 6:3, 6:3, Hibinová (6-Jap.) - Jastremská (Ukr.) 2:6, 6:4, 6:3.

reklama