reklama

Rozchod Maki a Kiki rozpoutal mediální přestřelku. Teď mají Češi rovnou dvě žhavá želízka na MS

Markéta Sluková Nausch a Barbora Hermannová. Markéta Sluková Nausch a Barbora Hermannová. autor: Red Bull Content Pool
Už v pátek začíná ve Vídni mistrovství světa v plážovém volejbale. Nasazenými šestkami budou Markéta Sluková Nausch a Barbora Hermannová, které letos postoupily do finále turnaje Světového okruhu v Poreči a skončily třetí na podniku v Riu. Výrazně se na světových turnajích začaly prosazovat také Kristýna Hoidarová Kolocová s Michaelou Kvapilovou.

Vídeň - Před dvěma lety z toho byl velký mediální poprask. Když se nejlepší český pár plážového volejbalu Markéta Sluková a Kristýna Kolocová rozešel, způsobilo to rok před olympiádou v řadách fanoušků šok. Nyní jsou ale každá s jinou parťačkou v top desítce světového žebříčku a mezi žhavými želízky nadcházejícího mistrovství světa ve Vídni.

Práce s mentální koučkou slaví úspěch. Sluková s Hermannovou jedou na MS ve skvělé formě Práce s mentální koučkou slaví úspěch. Sluková s Hermannovou jedou na MS ve skvělé formě Čtěte zde

Slukové od té doby přibylo ke jménu druhé příjmení Nausch, protože si vzala dlouholetého rakouského partnera a trenéra Simona. Po boku s Barborou Hermannovou se na poslední chvíli kvalifikovaly na olympijské hry, a i když tam se jim větší průlom směrem k medailím nepodařil, letos opravdu září.

Na všech podnicích letošní sezony se české jedničky dostaly do první desítky. Na majoru v Poreči si dokonce zahrály finále a odvezly si stříbrné medaile, vyhouply se na páté místo žebříčku, nyní jim bude v Rakousku patřit číslo šest.

"Co hodnotíme ještě jako maličko cennější než výsledky, je hra, kterou jsme byly schopné předvést v rozhodujících momentech. Ta stabilita. To mluví za to, že jsme tu práci přes zimu udělaly, že jsme se někam posunuly," řekla na předturnajové tiskové konferenci Sluková Nausch.

Klíč k rychlému posunu do špičky jim prý pomohla i lepší spolupráce s mentální koučkou, díky které teď dokážou otáčet zápasy. 

"Dostáváme od ní různé úkoly. Je to o tom, abychom ukočírovaly černé myšlenky, když se na kurtu zrovna nedaří. Hodně o tom mluvíme a snažíme se naučit to, abychom tyhle myšlenky během zápasu odfoukly pryč a soustředily se jen na hru. Abychom si uvědomily, že pořád je šance na obrat, obzvlášť v ženském volejbalu," přiznává Hermannová.

V základní skupině šampionátu, který začíná v pátek, je čekají Finky Tara Lahtiová a Riikka Lehtonenová, se kterými strávily jarní soustředění v Kapském Městě. Žádné přátelské hecování ale zatím neproběhlo.

Kolocová s Kvapilovou si roční spolupráci pochvalují. Sehnat sponzory je ale dřina, shodnou se Kolocová s Kvapilovou si roční spolupráci pochvalují. Sehnat sponzory je ale dřina, shodnou se Čtěte zde

"My jsme si nic nepsaly, ale Simon si s jejich trenérem vyměnil něco v duchu, že je jedno, kdo z nás vyhraje skupinu, hlavně abychom všichni postoupili. Na tom třítýdenním kempu jsme se opravdu stali všichni kamarády, takže si určitě navzájem přejeme," uvedla Hermannová.

Postup ze čtyřčlenné skupiny do play-off si zajistí dva nejlepší týmy, plus čtyři nejlepší ze třetích míst. Dál mají světové šestky ve skupině hráčky z Kostariky a Paraguaye, které ale moc neznají. 

"Na světovce moc nehrají, neobjevují se. Simon už ale nějaká videa našel, ale bude to asi hlavně o nás, jsme v roli favoritek a je jedno, přes koho postoupíme, hlavně, abychom postoupily," dodává.

Také Kolocová se po rozchodu se Slukovou vdala a přidala si další příjmení Hoidarová. Konečně se také dala dohromady po zranění ramene a se spoluhráčkou Michaelou Kvapilovou mohly absolvovat první kompletní přípravu.

Kolocová s Kvapilovou podruhé Brazilky nezaskočily a jsou páté Kolocová s Kvapilovou podruhé Brazilky nezaskočily a jsou páté Čtěte zde

A ta přinesla ovoce. Na Světovém okruhu se blýskly dvěma pátými místy. Nyní jim patří v žebříčku už desáté místo. "Tím rozchodem jsme způsobily to, že máme dva týmy ve světové špičce, oba hrají výborně. Pro český plážový volejbal to je jen dobře," prohlásila Sluková Nausch.

Oproti ní a Hermannové mají Kolocová s Kvapilovou o něco těžší skupinu. Utkají se s ruskou dvojicí Jekatěrina Birlovová, Naděžda Makroguzovová, Thajkami Varapatsorn Radarongovou a Tanaratthou Udomčavíovou a s domácími reprezentantkami Katharinou Schützenhöferovou a Stefanií Schwaigerovou.

Právě české dvojky zahájí šampionát už v pátek duelem s Ruskami. Slukovou s Hermannovu čeká první duel až v sobotu proti Kostaričankám.

reklama