Jižní Afrika - Nový Zéland

Jižní Afrika
18:20
Nový Zéland

Sledujte on-line přenos ze semifinále mistrovství světa v ragby, v němž se v sobotu od 17:00 utkají dvojnásobní světoví šampioni z Nového Zélandu a Jižní Afriky.

Preview nejen na tento zápas, ale na celý semifinálový víkendový program naleznete ZDE!

Nejčastěji se oba týmy střetávají na Rugby Championship, což je soutěž, kterou kromě nich hrají ještě zítřejší semifinalisté, tedy Argentina a Austrálie a od loňského září v ní sehráli tři vzájemné zápasy, jednou uspěli Jihoafričané a dvakrát zvítězil Nový Zéland, pokaždé však po velkém boji.

Na světovém šampionátu se oba týmy doposud střetly dvakrát, v roce 1995 Jihoafričané slavně zvítězili v domácím finále 15:12 po prodloužení, v roce 2003 pak ve čtvrtfinálovém souboji uspěl Nový Zéland výhrou 29:9.

Rozhodčí: Garces – Poite (oba Francie), Lacey (Irsko).

Nový Zéland: Carter, Coles, Franks, Kaino, McCaw (C), Milner-Skudder, Moody, Nonu, Read, Retallick, Savea, Smith A., Smith B., Smith C., Whitelock.
Náhradníci: Barrett, Cane, Faumuina, Franks, Kerr-Barlow, Mealamu, Vito, Williams S.

Jižní Afrika: Burger, de Allende, de Jager, du Plessis B., du Preez (C), Etzebeth, Habana, Kriel, Le Roux, Louw, Malherbe, Mtawarira, Pietersen, Pollard, Vermeulen.
Náhradníci: Alberts, du Plessis J., Lambie, Matfield, Nyakane, Pienaar, Serfontein, Straus.

I o tomto velkém souboji bude dnešní duel Jižní Afriky s Novým Zélandem.

16:53

Hráči obou celků nastupují na vyprodaný Twickenham, svatostánek ragby.

16:59

Hymny za námi, "haka" před námi!

Úvod

Jako první pošlou míč do hry Jihoafričané.

1.

Míč je ale zpět v moci Jihoafričanů a ty tak jako první útočí.

3.

Jihoafričané měli výhodu a Pollard má k dispozici první kop.

3.

A POLLARD proměňuje, Jihoafričané jdou do vedení 3:0!

5.

Souboj rojů 30 metrů před háčkem JAR. Ti se dokázali ubránit.

6.

NEČEKANÁ ODPOVĚĎ! Novozélanďané rozhodili míč do pravé strany, KAINO zpracoval přihrávku a v pohodě dovedl šišku k pětce - 3:5!

7.

CARTER netrefuje za dva body, proti němu vyběhl Brian Habana, ale bylo to předčasně, kopat se bude znovu.

8.

CARTER se na podruhé z konverze trefuje i když se dostal i pod tlak pískajících fanoušků - 3:7.

11.

DALŠÍ TRESTNÝ KOP POLLARDA! A TAKÉ ON SE NEMÝLÍ - 6:7!

14.

Jedenáctá fáze útoku JAR byla pro Springboks tou poslední. Míč mají opět All Blacks.

17:20

Nad Twickenhamem podle všeho už nějakou dobu prší. Komu "štěstí"?

20.

Novozélanďané se opět ubránili tlaku soupeře, dokázali i podruhé v dnešním zápase zastavit rychlíka Habanu. Hráči JAR ale měli výhodu, to je další šance pro Pollarda a jeho kopací techniku...

21.

A POLLARD se trefuje, JAR vede 9:7!

Ragby bolí, semifinále MS obzvlášť!

26.

All Blacks sice i tentokrát mlýn vyhráli, následně ale ve hře na zemi o šišku přišli.

29.

All Blacks ani ve dvanácti fázích neprolomili obranu JAR, míč odkopli ve dvaadvacítce do autu.

30.

Zakrvácený Louw odchází, přišel Alberts.

32.

Nonu má neskutečný tah do pětky, hráči JAR hráli možná v ofsajdu, na pomoc přichází video.

33.

Nakonec se jednalo o faul a tak je zde trestný kop Cartera.

33.

CARTER trefuje tyč a JAR tak stále vede 9:7, první chyba kopáče v tomto zápase.

35.

Nonu chyboval, hodil míč do rukou soupeře, All Blacks hráli ale ve výhodě a tak byla hra zastavená.

35.

Nakonec ale dle video-rozhodčího faulovali Novozélanďané a tak kop měli hráči JAR.

37.

All Blacks chybovali v mlýnu, míč má soupeř.

39.

All Blacks předvádí svoji osmou chybu v zápase, Kaino se zapojil do hry v ofsajdu a vidí žlutou kartu. Na 10 minut si odpočine.

39.

POLLARD je dnes zatím z trestných kopů bezchybný - 12:7!

První poločas je minulostí, ten druhý začne zhruba ve 18:02 hodin.

Poločas

Novozélandský favorit po prvním poločase nečekaně prohrává 7:12 především díky skvělé obraně Jižní Afriky a zatím stoprocentního kopáče Handreho Pollarda. Co přinese druhá půle?

Výkop

Hráči All Blacks začali druhou půli, tu startují bez vyloučeného Kaina.

43.

Novozélanďané měli v mlýnu o více jak sto kilo méně a to je znát, nyní mají mlýn hráči JAR.

46.

All Blacks se drží v útoku, do návratu vyloučeného hráče chybí zhruba dvě minutky.

46.

CARTER se z velké dálky odhodlal ke drop-kopu a trefil parádně - 12:10!

47.

Jihoafričané chybovali v rozehrávce, All Blacks se nadechli k velkému náporu, Springboks ale dokázali nakonec obranu zformovat a už se opět bojuje ve středu pole.

49.

Rozběhnutý Habana fauloval Milnera-Skuddera. Ve stejnou chvíli se vrací na hřiště Kaino.

52.

Krásnou akci rozehráli hráči All Blacks. Dvakrát poslali míč z pravé strany na levou, Nonu natáhl na sebe hráče, předal ho na lajnu BARRETTOVI a ten pokládá další pětku - 12:15!

53.

Dodatečná žlutá karta pro Habanu, Jihoafričané budou hrát deset minut ve čtrnácti.

53.

CARTER konverzi trefuje a Nový Zéland vede 17:12!

58.

All Blacks chybovali ve mlýně, je zde další trestný kop pro dnes stoprocentního Pollarda.

58.

POLLARD trefuje za tři body a snižuje na 15:17.

60.

CARTER na druhé straně také trefuje trestný kop, All Blacks vedou 20:15.

Na hřišti je Novozélanďan Williams, přišli také Jihoafričané Matfield a Du Plessis.

63.

Matfield chyboval při maulu a místo kopu na háčko pro Jižní Afriku je tu trestný kop ve prospěch Nového Zélandu.

64.

Zdravotní problémy má Pollard, to by byla velká ztráta pro Jižní Afriku.

Pollard musí odejít, nahrazuje ho Lambie. Že by klíčový okamžik celého zápasu? Pollard má na svědomí dosud všechny body Jižní Afriky!

69.

LAMBIE má první trestný kop a dokázal navázat na Pollarda - 18:20!

71.

Hráči JAR jsou na půlce All Blacks, těm jako kdyby docházely síly.

73.

Novozélanďané se ale z tlaku dostali a opět míří do útoku.

76.

Pět minut do konce zápasu útočí All Blacks.

78.

Mlýn pro Nový Zéland na útočné polovině.

79.

All Blacks drží míč.

80.

Ale v poslední minutě hrací doby dostává míč do rukou Springboks.

80.

All Blacks brání své vedení! Jestli Springboks udělají chybu, je konec!

81.

Matfield chybuje a All Blacks slaví!!!

KONEC

NOVÝ ZÉLAND VÍTĚZÍ 20:18 A POSTUPUJE DO FINÁLE LETOŠNÍHO MISTROVSTVÍ SVĚTA!

All Blacks jsou tak jediné vítězství od toho, aby jako první obhájili titul světových šampionů! Ode mne je to pro dnešek všechno, zítra ve stejnou dobu můžete sledovat druhé semifinále mezi Austrálií a Argentinou. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera.