reklama

Ruská kráska Šarapovová má nového kouče

Maria Šarapovová v akci. Maria Šarapovová v akci. autor: Reuters
Novým trenérem ruské tenisové hvězdy Marie Šarapovové se stal Nizozemec Sven Groeneveld.

Miami - Novým trenérem ruské tenisové hvězdy Marie Šarapovové se stal Nizozemec Sven Groeneveld, který v minulosti dovedl ke grandslamovým titulům Moniku Selešovou, Mary Pierceovou a Anu Ivanovičovou.

Šarapovová byla bez trenéra od polovina srpna poté, co její spolupráce s americkou legendou Jimmym Connorsem vydržela pouze měsíc. Šarapovová kvůli zraněnému ramenu odehrála od Wimbledonu pouze jeden zápas v srpnu v Cincinnati, nyní už se chystá na novou sezonu.

"Spolupracujeme se Svenem od chvíle, co jsem začala opět trénovat na kurtech. Jsem nadšená, že se stal členem mého týmu poté, co jsem ho dlouhé roky vídala na opačné straně. Zatím jsem si užila tu dřinu, co jsme absolvovali," uvedla na facebooku čtyřnásobná grandslamová šampionka.

Po výbuchu ve Wimbledonu, kde ji vyřadila v druhém kole portugalská hráčka Michelle Larcherová de Britová, ukončila bývalá světová jednička více než dvouletou spolupráci se Švédem Thomasem Högstedtem.

Kromě tréninku na kurtu se Šarapovová připravuje také na dráhu televizní komentátorky. Pro americkou televizi NBC totiž bude ruská kráska glosovat dění během únorových her v Soči, kvůli čemuž se odhlásila z většiny turnajů konaných v prvních dvou měsících příštího roku.

reklama