reklama

Ruský obr Valujev: Haye nemá proti Kličkům šanci

Duel s Valujevem prý Haye nevyhrál. Rozhodčí to ale v roce 2009 viděli jinak. Duel s Valujevem prý Haye nevyhrál. Rozhodčí to ale v roce 2009 viděli jinak. autor: Sport
Exkluzivní rozhovor Aktuálně.cz s ruským boxerem

Moskva - Ruský boxer Nikolaj Valujev se po svém prohraném boji s Britem Davidem Hayem předloni v listopadu stále necítí fit.

Jak sdělil v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz, přestože stále nesouhlasí se svou porážkou, s odvetným zápasem zatím nepočítá.

Valujev se nyní na žádný další boj nepřipravuje a v letošním roce návrat mezi provazy neplánuje. Stále nejistý je i jeho dlouho očekáváný zápas s ukrajinským šampiónem v těžké váze Vitalijem Kličkem.

Čtěte také:

Uražte Kličkovi hlavu, vyzývá majitele iPhone Haye
Vladimir Kličko vs. Haye. Duel roku uvidí 57 tisíc lidí
Haye: Klička nenávidím, zabil svým stylem pověst boxu
Obr Valujev padl. Mistrem světa těžké váhy se stal Haye
Haye po zdolání Valujeva: Bylo to jako mlátit do zdi

Jak ruský boxer prohlásil, smlouva navrhovaná Kličkem je natolik nevýhodná, že může rovnou ještě před bojem hodit ručník do ringu.

V rozhovoru se dále ruský obr podělil o názor na souboj mezi Vladimírem Kličkem a Davidem Heyem, k němuž má dojít 2. července v Hamburku. Rovněž zmínil, že v nejbližší době zavítá na natáčení nového filmu do České republiky.

Valujev o konci kariéry neuvažuje

Aktuálně.cz: V zimě jste podstoupil několik operací. Probíhá léčené podle plánu, a jak se zdravotně cítíte před dalším rokem své kariéry?

Ano, po Novém roce jsem se podrobil třetí operaci v průběhu několika měsíců. Objevily se určité problémy, ale nerad bych o tom hovořil. Ty jsou teď překonány a absolvuji rehabilitaci.

Box: Haye - Valuev Duel s Valujevem prý Haye nevyhrál. Rozhodčí to ale v roce 2009 viděli jinak. Foto: Sport

Aktuálně.cz: Myslíte si, že v roce 2011 budeme možnost Vás uvidět v profiringu a kdo bude Vaším soupeřem?

Ne, letos hovořit o návratu do ringu nemá žádný smysl.

Aktuálně.cz: Váš poslední zápas (s Davidem Hayem) proběhl na konci roku 2009. Udržujete se od té doby stále ve formě a jak vypadá váš trénink?

Jen lehce cvičím. Snažím se udržovat si formu, abych se necítil příliš těžký.

Aktuálně.cz: Myslel jste někdy během té doby na to, že byste boxování zanechal? A máte představu, co byste po ukončení kariéry dělal?

Pokud skončím s boxerskou kariérou, čeká mě hodně práce. Už nyní se věnuji showbyznysu, politice a dobročinnosti. Například organizuji školy boxu. Jedna z nich bude v tomto měsíci otevřena ve Velkém Novgorodě.

Proti Kličkům nemá Haye šanci

Aktuálně.cz: Jak zpětně hodnotíte svůj poslední zápas v profesionálním ringu s Davidem Hayem? Myslíte, že bude příležitost mu tuto porážku vrátit?

Přestože si myslím, že David ten boj nevyhrál, s odvetou teď nepočítám. Mám nyní absolutně jiné plány.

Box: Haye - Valuev Duel s Valujevem prý Haye nevyhrál. Rozhodčí to ale v roce 2009 viděli jinak. Foto: Sport

Aktuálně.cz: Myslíte si, že má David Haye na to porazit Vladimíra Klička a stát se novým světovým šampionem?

Haye má minimální šanci porazit Vladimíra Klička. Navíc si myslím, že ačkoliv se oba připravují k boji, jejich zápas se pravděpodobně neuskuteční. V poslední okamžik dojde k přehlídce zranění - někdo onemocní a podobně, a zápas bude odvolán (podobně jako v roce 2009, kdy byl plánovaný zápas mezi Hayem a Vladimírem Kličkem zrušen pro zranění Angličana - pozn. red.).

Aktuálně.cz: Je podle vás lepším boxerem Vitalij, nebo Vladimír Kličko?

Myslím si, že to není korektní otázka.

Požadavky Vitalije Klička jsou prý nesplnitelné

Aktuálně.cz: Jak pokročila jednání s Vitalijem Kličkem ohledně vzájemného zápasu?

Poslední ztroskotala na finančních záležitostech. Nijak nepokračují. Je zcela jasné, že smlouva, kterou navrhl Kličko starší, je zkrátka nevyplnitelná. Kdybych ji podepsal, mohu se rovnou vzdát a přiznat porážku ještě před vstupem do ringu. A už vůbec nemluvě o materiálních podmínkách kontraktu.

Box: Haye - Valuev Duel s Valujevem prý Haye nevyhrál. Rozhodčí to ale v roce 2009 viděli jinak. Foto: Sport

Aktuálně.cz: Vitalij tvrdí, že se ho prý bojíte...

Nejednou jsem se přesvědčil, že nejlepší obrana je útok a Vitalij pravděpodobně zvolil tuto taktiku. Nebudu nepodloženě tvrdit, že se mě bojí, ale hovořit o někom, kdo absolvoval více jak 50 zápasů, že se bojí nějakého boxera, je od Vitalije minimálně nekorektní.

Aktuálně.cz: Znáte některé české boxery, třeba Kraje nebo Konečného? Co si o nich myslíte?

Nikolaj Valujev: Ne, žádné české boxery neznám.

Foto: Haye se s Harrisonem nepáral. Knokautoval ho ve třetím kole Foto: Haye se s Harrisonem nepáral. Knokautoval ho ve třetím kole Prohlédněte zde

Aktuálně.cz: Sledujete i jiné sporty než box?

Kromě boxu částečně sleduji lehkou atletiku, protože jsem se jí zabýval sedm let. Dále se rád dívám na skoky do vody a rugby.

O pokeru a herecké kariéře

Aktuálně.cz: Prý se také věnujete pokeru, jaké zaznamenáváte pokroky? Plánujete si někdy zahrát v Las Vegas na velkém turnaji?

Mé úspěchy jsou minimální, jen na úrovni domácích partií. Poker jako sport se mi ale líbí. Je to opravdu zajímavá hra, pokud se nehraje o peníze. Můj princip je nikdy nehrát hazardní hry o peníze, ale jen o nějaké žetony nebo oříšky. Hrát jen z lásky ke sportu. A do Las Vegas sotva poletím. Možná jen jako turista.

Box: Haye - Valuev Duel s Valujevem prý Haye nevyhrál. Rozhodčí to ale v roce 2009 viděli jinak. Foto: Sport

Aktuálně.cz: V minulých letech jste se objevil několikrát na filmovém plátně, mimo jiné i v oceňovaném filmu Stonehead. Plánujete pokračovat ve vaší herecké kariéře?

Ano, plánuji. Kromě toho, brzy bude v České republice probíhat natáčení jednoho filmu a já k vám na pět dní přijedu. O jaký snímek půjde, však nemám právo hovořit, protože jsem ještě nepodepsal smlouvu.

Aktuálně.cz: Jaký je Váš nejoblíbenější způsob relaxace?

Své volné chvíle se snažím věnovat rodině. A jinak rád trávím čas v přírodě, rád lovím a rybařím. Když mi to povinnosti dovolí, tak rád cestuji, ale hlavně s rodinou.

Vitalij Kličko - cesta ukrajinského obra k titulu šampiona Vitalij Kličko - cesta ukrajinského obra k titulu šampiona Prohlédněte zde

reklama