reklama

Rusky šetřily Šarapovovou a senzačně jsou krok od vyřazení

Maria Šarapovová zůstala jen na tribuně. A nevěřila svým očím Maria Šarapovová zůstala jen na tribuně. A nevěřila svým očím autor: Reuters
Loňské finalistky ztratily v Moskvě obě dnešní dvouhry, když Jekatěrina Makaravová i Světlana Kuzněcovová nestačily na hráčky z druhé stovky žebříčku WTA.

Moskva - Ruské tenistky dělí v utkání s Nizozemskem jedna prohra od překvapivého vyřazení v prvním kole Fed Cupu. Loňské finalistky ztratily v Moskvě obě dnešní dvouhry, když Jekatěrina Makaravová i Světlana Kuzněcovová nestačily na hráčky z druhé stovky žebříčku WTA.

O první bod pro hostující celek se postarala světová hráčka číslo 106 Kiki Bertensová, která si s Makarovovou poradila 6:3 a 6:4. Ještě o větší senzaci se poté postarala 141. hráčka žebříčku Richél Hogenkampová, jež porazila světovou sedmnáctku Kuzněcovovou 7:6, 5:7 a 10:8. Jejich duel navíc trval přesně čtyři hodiny a stal se nejdelší dvouhrou v historii Fed Cupu.

V neděli by proti sobě měly nastoupit Bertensová s Kuzněcovou a Makarovová s Hogenkampovou. V nominaci ruského celku je i světová šestka a pětinásobná grandslamová vítězka Maria Šarapovová, která však kvůli zranění ramena měla původně nastoupit případně jen do závěrečné čtyřhry.

Nizozemky jako jediné po úvodním čtvrtfinálovém dni vedou, protože Rumunsko s Českou republikou, Německo se Švýcarskem i Francie s Itálií hrají nerozhodně 1:1.

Utkání 1. kola Světové skupiny tenisového Fed Cupu:

Lipsko: Německo - Švýcarsko 1:1

Petkovicová - Bencicová 3:6, 4:6, Kerberová - Bacsinszká 6:1, 6:3.

Moskva: Rusko - Nizozemsko 0:2

Makarovová - Bertensová 3:6, 4:6, Kuzněcovová - Hogenkampová 6:7 (4:7), 7:5, 8:10.

Marseille: Francie - Itálie 1:1

Mladenovicová - Giorgiová 6:1, 4:6, 1:6, Garciaová - Erraniová 6:3, 7:5.

reklama