Taneční pár Mansourová, Češka byl v Evropě třináctý, vyhráli Francouzi

Aktualizováno 30. 1. 2016 18:29
Ruská sportovní dvojice Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov získala na krasobruslařském mistrovství Evropy čtvrtý titul. Taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka obsadili 13. příčku.
Cortney Mansourová a Michal Češka
Cortney Mansourová a Michal Češka | Foto: ČTK

Bratislava - Taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka si v dnešních volných tancích polepšil o jednu příčku a na mistrovství Evropy v krasobruslení v Bratislavě obsadil 13. místo. Zvítězili obhájci titulu a mistři světa Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron z Francie, kteří suverénním výkonem odsunuli na stříbrnou pozici lídry pořadí po krátkém tanci Italy Annu Cappelliniovou s Lucou Lanottem. V soutěži sportovních dvojic získal čtvrtý titul ruský pár Taťjana Volosožarová, Maxim Traňkov.

Mansourová s Češkou navázali na krátký tanec a i ve volném si vylepšili své maximum. Dnes získali 86,39 bodu a oproti minulému šampionátu se posunuli o čtyři příčky. "Já si to ještě úplně neuvědomuji, že se nám takhle zadařilo," řekl Češka ve vysílání České televize.

Třiadvacetiletý Češka vyzdvihl obě vystoupení na šampionátu. "Krátký program byl takový víc svázaný, ve volném jsme se trochu víc uvolnili. Chtěl jsem zajet dva čisté programy, což se nám skoro povedlo, měli jsme tam malé zaváhání v krokové pasáži ve volném tanci, ale bylo to dobré," uvedl.

Páru pomohla i atmosféra v bratislavské hale. "Fanoušci jsou tady skvělí. Už se nemůžu dočkat do Ostravy, doufám, že přijde hodně lidí," připomněl Češka, že příští rok v lednu se bude evropský šampionát konat v České republice.

Papadakisová s Cizeronem ve volném tanci neměli konkurenci, o víc než čtyři body předčili druhé Rusy Jekatěrinu Bobrovovou s Dmitrijem Solovjevem, kteří celkově obsadili bronzovou příčku. Dosud vedoucí Italové byli dnes třetí.

Volosožarová a Traňkov mají čtvrté zlato

V soutěži sportovních dvojic skončili skončili za prvními Rusy druzí Aljona Savchenková a Bruno Massot z Německa, bronz vybojoval další ruský pár Jevgenija Tarasovová, Vladimir Morozov. Čeští reprezentanti v této kategorii nestartovali.

Olympijští vítězové ze Soči Volosožarová a Traňkov vedli po krátkém programu o čtyři body, nakonec se ale jejich náskok před nejlepšími konkurenty vyšplhal až na 22 bodů. Na evropský trůn se vrátili po loňské zdravotní pauze, předtím ME vyhráli třikrát za sebou a jsou i mistry světa z roku 2013.

Pětinásobná mistryně světa Savchenková získala osmou evropskou medaili, s novým francouzským partnerem Massotem přitom měla na velké soutěži premiéru. Brněnský rodák Ondřej Hotárek, který závodí za Itálii, skončil s Valentinou Marcheiovou na pátém místě.

Rusové si z Bratislavy odvážejí všechny sady bronzových medailí, kromě toho získali i dvě zlaté a jednu stříbrnou. Bezkonkurenčně tak se sedmi cennými kovy ovládli pořadí národů.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Bratislavě:

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Volosožarová, Traňkov (Rus.) 222,66, 2. Savchenková, Massot (Něm.) 200,78, 3. Tarasovová, Morozov (Rus.) 197,55, 4. Jamesová, Cipres (Fr.) 185,55, 5. Marcheiová, Hotárek 182,61, 6. DellaMonicaová, Guarise (všichni It.) 178,97.

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 182,71, 2. Cappelliniová, Lanotte (It.) 178,01, 3. Bobrovová, Solovjev 176,50, 4. Sinicinová, Kacalapov 172,65, 5. Stěpanovová, Bukin (všichni Rus.) 165,55, 6. Coomesová, Buckland (Brit.) 162,75, ...13. Mansourová, Češka (ČR) 141,36.