reklama
15:30 • Muži - 10km • Sprint

Biatlon ŽIVĚ: Soukup vyjel skvělý bronz

Dobrý den, vítejte u online reportáže z biatlonového sprintu mužů na 10 kilometrů na olympijských hrách v Soči. Závod startuje v 15:30 středoevropského času.

Česká biatlonová výprava je v Soči pěkně početná. Nominovalo se pět můžu (Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup) a pět žen (Lea Johanidesová, Jitka Landová, Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková). Po posledních úspěších z velkých akcí není divu, že čeští fanoušci netrpělivě očekávají nějakou tu biatlonovou olympijskou medaili. První možnost mají právě muži ve sprintu.

To, jak si čeští reprezentanti sprint rozjedou, bude mít pochopitelně vliv na jejich šance v pondělním stíhacím závodu. Jen pro připomenutí. Ve Vancouveru před čtyřmi roky dojel Michal Šlesingr na 18. Jaroslav Soukup na 52. a Ondřej Moravec až na 67. místě.

SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka M: Ondřej Moravec SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka M: Ondřej Moravec | Foto: CPA Eduard Erben

Ale za čtyři roky se toho hodně změnilo, hlavně Ondřej Moravec už patří mezi biatlonovou špičku a medailové ambice rozhodně jsou na místě. Vždyť v prosinci byl v této disciplíně na Světovém poháru ve francouzském Annecy druhý.

Biatlon (Ondřej Moravec) Foto: CPA Eduard Erben

Ještě si pojďme připomenout, co nás vlastně čeká. Závodníky čekají tři kola o 3,3 kilometru. Čeká je po jedné střelbě vleže a vestoje. Za každý netrefený terč musí běžci obkroužit jeden trestný okruh měřící 150 metrů. Startuje se v intervalech po půl minutě.

Co se týče českých závodníků, jako první z nich se objeví na trati Ondřej Moravec, který má startovní číslo šest. Michal Šlesingr vyrazí do závodu jako 27., Jaroslav Soukup 40. a Tomáš Krupčík 63.

Zatímco my si ještě užíváme odpoledního sluníčka, v Soči je o tři hodiny více, a tak se tam pomalu stmívá. Uvidíme, jak se závodníkům večerní střelba povede.

Gasparin of Switzerland takes part in a biathlon training session for the 2014 Sochi Winter Olympic Games at the "Laura" cross-country and biathlon centre in Rosa Khutor Gasparin of Switzerland takes part in a biathlon training session for the 2014 Sochi Winter Olympic Games at the "Laura" cross-country and biathlon centre in Ro | Foto: Reuters

Před tím, než na trať vyrazí první závodník, si můžete přečíst rozhovor s naší největší nadějí v tomto závodě Ondřejem Moravcem ZDE.

Pro biatlonisty je v Soči nyní takřka ideální počasí, teplota lehce nad nulou, vymetená obloha a hlavně téměř bezvětří.

Biatlonisté už se připravují a řadí před startem, za pár minut to vypukne.

Biatlonový sprint mužů právě začal. Na trať jako první vyjel Kanaďan Nathan Smith.

ČR

Záhy vybíhá vstříc, doufejme, dobrému výsledku Ondřej Moravec!

Ze startovního boxu vyběhl také Rus Ustyugov, to bude pro českou mužskou jedničku jeden z největších soupeřů na trati.

ČR

Na prvním mezičase byl Ondra nejrychlejší, ale na trati není ještě ani patnáctka z celkových 87 závodníků.

Po 1,8 kilometrech už je nejrychlejší Rus Ustygov. Brzy ale přijde na řadu první střelecká položka a tam se ukáže.

První tři závodníci mají za sebou ležku a zastříleli za nula. Každá chyba tedy může pořádně zahýbat pořadím.

ČR

Skvěle! Ondřej Moravec zastřílel také čistě a hlavně rychle. Po první střelecké položce vede!

Ruský pronásledovatel českého reprezentanta jednou chyboval, takže Moravec stále vede.

ČR

Do akce jde další české želízko Michal Šlesingr.

Hned za ním se rozjel Nor Svendsen, další z favoritů tohoto závodu.

reklama