reklama

Rychlost Ondrovi nevyšla, na lezeckém šampionátu v ní figuroval až na 81. místě

MS v lezení Innsbruck 2018: Adam Ondra MS v lezení Innsbruck 2018: Adam Ondra autor: Lukáš Bíba
Nejlepší z českých lezců byl Jan Kříž, v Innsbrucku obsadil osmou pozici.

Innsbruck - Jan Kříž obsadil v Innsbrucku osmé místo na mistrovství světa v lezení na rychlost. Mezi specialisty se představil i vicemistr světa v královské disciplíně obtížnosti Adam Ondra a v kvalifikaci skončil v deváté desítce.

O medaile bude Ondra bojovat v sobotu v boulderingu, součin umístění ze všech tří disciplín pak rozhodne o tom, zda se dostane mezi šest finalistů olympijské kombinace.

Kříž se do vyřazovací fáze pro 16 nejrychlejších kvalifikoval z desáté příčky a ve čtvrtfinále prohrál s pozdějším majitelem stříbra Bassou Mawemem z Francie. Ten v souboji o zlato v závěru uklouzl a titul slavil Íránec Réza Alipúr, držitel světového rekordu. Loni v dubnu 15 metrů vysokou stěnu pokořil za 5,48 sekundy, dnes ve finále MS za 5,63.

Ženský závod vyhrála Polka Aleksandra Rudziňská (7,56), česká lezkyně Hana Křížová skončila na 42. místě v novém českém rekordu 10,477.

Mistrovství světa ve sportovním lezení v Innsbrucku:

Rychlost - finále:

Muži: 1. Alipúr (Írán) 5,630, 2. Mawem (Fr.) pád, 3. Kokorin (Rus.), … 8. Kříž, v kvalifikaci 81. Ondra, 91. P. Burian, 110. M. Burian (všichni ČR).

Ženy: 1. Rudziňská 7,560, 2. Brozeková (obě Pol.) 7,910, 3. Krasavinová (Rus.), …v kvalifikaci 42. Křížová, 73. Mercová (obě ČR).

reklama