reklama

Fuksa sahal po zlatu, nakonec dojel znovu třetí. Češi jedou z MS do 23 let spokojení

Petr Fuksa na olympiádě v Tokiu. Petr Fuksa na olympiádě v Tokiu. autor: Reuters
Kanoista Petr Fuksa získal na mistrovství světa do 23 let v Portugalsku druhou bronzovou medaili. Po kilometru dojel třetí také na poloviční trati. Česká výprava tak v Montemoru vybojovala pět medailí, dvě stříbra a tři bronzy.

Fuksa sahal po titulu, ale ve finiši ho předjeli vítězný Kanaďan Connor Fitzpatrick a Němec Nico Pickert. "Závod nebyl vůbec lehký, ale podmínky nám docela přály. Trochu mě mrzí, že jsem nedokázal vyhrát. Ještě padesát metrů před cílem jsem byl první, ale hrozně jsem vytuhnul a pak už to nešlo. Vážím si bronzových medailí, jsem celkově spokojený,“ řekl Fuksa na webu kanoe.cz.

Medaile unikla. Kanoista Fuksa vyrovnal výkon z Ria, ve finále byl pátý Medaile unikla. Kanoista Fuksa vyrovnal výkon z Ria, ve finále byl pátý Čtěte zde

V předchozím programu MS obsadila kajakářka Anežka Paloudová druhé místo na kilometru, deblkanoisté Jiří Minařík a Jiří Zalubil přidali o víkendu stříbro a bronz. "S výsledky jsme spokojení, jak z pohledu počtu medailí, tak finálových umístění. Samozřejmě zamrzí, když někdo dojede kousek za medailí nebo za postupem, někdy to bylo opravdu těsné,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

reklama