S Koudelkou budou v sobotu v Titisee skákat Hlava a Matura

11. 3. 2016 15:40
Lukáš Hlava obsadil výkonem 127 metrů 14. místo, Jakub Matura byl o dvě příčky za ním (128 m). Roman Koudelka pak v rámci tréninku předvedl 138 metrů a týden po triumfu ve Wisle potvrdil solidní formu.
Lukáš Hlava
Lukáš Hlava | Foto: Reuters

Titisee-Neustadt - Lukáš Hlava a Jan Matura postoupili do sobotního závodu Světového poháru ve skocích na lyžích v německém středisku Titisee-Neustadt.

Ve startovní listině doplnili Romana Koudelku, který měl díky desátému místu v průběžném pořadí SP účast předem jistou. V kvalifikaci neuspěl pouze Viktor Polášek, který v Německu nahradil v reprezentační čtveřici Jakuba Jandu. Český mladík byl diskvalifikován kvůli nevyhovující kombinéze.

Hlava obsadil výkonem 127 metrů 14. místo, Matura byl o dvě příčky za ním (128 m). Koudelka pak v rámci tréninku předvedl 138 metrů a týden po triumfu ve Wisle potvrdil solidní formu.

V kvalifikaci všem ulétl Slovinec Domen Prevc. Mladší bratr jistého vítěze Světového poháru Petera vylepšil o celé tři metry rekord můstku skokem dlouhým 148 metrů. Z předem kvalifikované elity se za 140 metrů dostali jen Peter Prevc (145,5) a Daniel Andre Tande z Norska (143,5).