reklama

Sáblíková asi vynechá MS ve víceboji. Stále ji trápí záda

Martina Sáblíková a její bolest. Martina Sáblíková a její bolest. autor: Reuters
Rychlobruslařka Martina Sáblíková s největší pravděpodobností nebude ze zdravotních důvodů startovat na únorovém mistrovství světa ve víceboji v Hamaru.

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková s největší pravděpodobností nebude ze zdravotních důvodů startovat na únorovém mistrovství světa ve víceboji v Hamaru.

Dvojnásobná olympijská šampionka má již několik týdnů problémy se zády, a přestože se její stav lepší, kouč Petr Novák je rozhodnutý, že nebude riskovat zhoršení problémů při náročném programu šampionátu a následné možné komplikace v závěru sezony.

Novák: Pokud nebude fit, nikam nepojede

"Není to na sto procent, může nastat zázrak a po závodě Světového poháru v Inzellu, kde pojede trojku, řekne, že nic necítila. Pokud ale nebude stoprocentně fit, tak nebudeme nic riskovat a do Hamaru vůbec nepojedeme," řekl Novák novinářům.

Sáblíková bude příští týden startovat ve čtvrtém podniku Světového poháru na dlouhých tratích, kterému kraluje. Měla by ale jet pouze jeden závod na 3000 metrů. Hlavním cílem pětadvacetileté rychlobruslařky, která loni na vícebojařském MS obsadila druhé místo a na medailových pozicích skončila čtyřikrát za sebou, bude světový šampionát na jednotlivých tratích v březnu v Soči.

reklama